Ilmus õppelehe Sinu Mets talvenumber

Teisipäevase ajalehe Postimees vahelt leiab õppelehe Sinu Mets.

Õppelehe talvenumbrist saab lugeda aasta parima metsamajandaja Lauri Salumäe mõtteid metsast ja Eesti metsandusest, Keskkonnaameti metsaosakonna juht Olav Etverk kirjutab metsaomaniku kohustustest metsa uuendamisel, tutvustatakse erinevaid metsa kõrvalkasutuse viise. Lugeda saab ka metsateadlaste uudistest ning langetustraktori ehk harvesteri oskustest, mida väga palju ei kasutata.

Jahimehe rubriigis on juttu maaomanike ja jahimeeste koostööst metskitseteabe kogumisel, huntide DNA-uuringust ning hundi toitumisest, põdralihas olevatest parasiitidest, jahiohutusest jmt.

Metsaelu rubriigis on antud ülevaade tänavu ilmunud trükistest, juttu on ka kliimasoojenemisest, puuõõnsustes elavast põnevast põrnikast ning mullas ja metsakõdus peituvatest tähtsatest lagundajatest, keda kõiki teadlasedki ei tunne.

Metsaühistu annab soovitusi kevadiseks metsauuendamiseks valmistumiseks ning Erametsakeskus infot aasta viimastest toetusvoorudest. Erametsaliidu juht Andres Talijärv tutvustab aga liidu tegevusi valimiste eel – loodud on valimiskompass, mis annab metsaomanikule parema ülevaate erinevate erakondade seisukohtadest metsa poolt vaadatuna.

Maaeluministeeriumi maaparanduse ja maakasutuse büroo nõunik Olev Krist pani kirja metsaomanikke enim puudutavad ja olulisemad muudatused uuel aastal jõustuvas maaparandusseaduses.

Õppelehte Sinu Mets annab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toel välja SA Erametsakeskus. Õppelehe varem ilmunud numbrid leiab aadressilt www.eramets.ee/sinumets.

Head lugemist!

Elektroonilisel kujul leiad uue õppelehe SIIT.

9Shares