Inetult tossavate katlamajade aeg on möödas

EHITUSUUDISED.EE: Kaugkütte näol on kliendi jaoks tegemist mugava, tarnekindla ja taskukohase lahendusega, tõdeti VI Eesti Energia Aastakonverentsil, märkides ära kaugkütte tulevikuvõimalusi.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu juhatuse esimees Andres Veske kirjeldas, et kaugküte ei ole ei ole kaugeltki enam ebaefektiivne eelmise ajastu soojatootmise viis. Kaugküte aitab kaasa kohalike materjalide efektiivsemale kasutamisele, koostootmisele ning võimaldab rakendada moodsaid lahendusi „Ja ka esteetiliselt ei ole kaugkütte katlamajad enam inetud eelmise põlvkonna hooned, vaid võivad ka arhitektuurselt olla heas mõttes pilkupüüdvad,” kinnitab Veske ja vihjas teiste hulgas ka käesoleval nädalal välja kuulutatud aasta puitehitise võistluse peaauhinna võitnud Pühajärve biokatlamajale. „Keset Austria pealinnas Viinis asub näiteks kena prügipõletusjaam,” tõi ta näite ka kaugemalt.

Fortum Eesti juhatuse liige Margo Külaots lisas, et tänapäevased avatud kaugküttelahendused võimaldavad soojust toota nii päikesenergiat kui olmejäätmeid ära kasutades. Aga ka näiteks suurte serveriparkide soojust või ka tööstusettevõtete tootmisel tekkivat soojust tagasi ostes. Uued lahendused on võimaldavad ka soojuse eraldamist kanalisatsiooni- ja ventilatsioonisüsteemidest. „Fortumil on Põhjamaades taolisi töötavad lahendusi ette näidata igast variandist ning loodetavasti saab üsna pea neid näha ka Eestis.”

0Shares