Investor Toomas: Tahad tootlust? Vaata metsa poole

Metsandussektorit toetab globaalne megatrend. Kuigi digitaliseerumine on vähendanud paberitootmist, kasvab jõudsalt internetikaubandus vajades üha rohkem pakkematerjali. Nii soovitavad ka analüütikud osta metsanduskontsernide Stora Enso ja UPM Kymmene aktsiaid, kirjutab Äripäev.

Stora Enso kohta leidis näiteks analüüsimaja Inderes, et aktsia on liiga madalalt hinnastatud ja praegu oleks soodne ostukoht. Ka Goldman Sachs tõstis äsja Stora Enso soovituse “osta” peale. Äsja tulid Storal ja UPMil mõlemal esimese kvartali tulemused.

Mõlema firma aktsia hind on aasta algusest 14-15% tõusnud, kuid tõusuruumi oleks Reutersisse koondatud analüütikute arvamuse põhjal veelgi. Stora Enso aktsia keskmine hinnasiht on 14,22 eurot ja UPM Kymmene aktsial 30,07 eurot. P/E tase on Storal 9,43 ja UPMil 9,2, dividenditootlus UPMil kõrgem, 5,03% ja Storal 4,31%.

UPMi kasum kasvas esimeses kvartalis 24. kvartalit järjest, ehkki jäi analüütikute oodatud 379 miljonile eurole alla. Ärikasum ühekordsete tuludeta kasvas 5%, 374 miljonile eurole. Kuuest tegevusalast viies oli võimalik hindu tõsta, käive kasvas 7%. Jätkati kulude kärpimist. Horisondil on paar suurt investeerimisprojekti – tselluloositehas Uruguays ja 500 000tonnise võimsusega biokütuste rafineerimistehas Soomes, Kotkas. Nõudlus kasvab kõigil aladel peale ajalehepaberi.

Loe pikemalt Investor Toomase rubriigist Äripäevas.

 

0Shares