Jaanus Aun: Käesoleva aasta raiemaht jääb väiksemaks kui eelmistel

Eilsele Vikerraadio Ökoskoobilile andis intervjuu Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun, kes rääkis, kuidas nii eriolukord kui lumevaene ja soe talv on metsatöid mõjutanud, kuidas kuuse-kooreürask meie metsades toimetab kui andis ülevaate, milline on tänane erametsaomanik.

Auna sõnul on mets hea töötegemise koht, kus saab toimetada rahulikult ka siis, kui inimestel pole väga lubatud kokku puutuda. Kevadel, mil metsanduses on fookus uute taimede istutamisel, pole ammu tööjõu leidmisega nii lihtne olnud kui praegu, mil maapiirkonades pakutakse end appi lausa perekondade kaupa.

“Et möödunud talv jäi sisuliselt vahele, on klassikaliste raietööde tegemine jäänud palju väiksemaks,” kommenteeris Aun seda, kuidas metsandusele on mõjunud möödunud lumevaba ja soe talv. “Puidu ülestöötamise poolel on olnud päris keeruline ja tänavune raiemaht jääb kindlasti väiksemaks kui eelnevatel aastatel, samuti on alla tulnud puiduhinnad, mis mõjutab metsaomanike valmisolekut raiet ette võtta.”

Kristo Eliase juhitud raadiosaates räägiti ka sellest, kuidas hetkel laialdast avalikku tähelepanu nautiv kuuse-kooreürask erametsasid mõjutab, milline on Eesti keskmine metsaomanik ja kuidas kliima muutumine tulevikus meie metsasid muuta võib.

 

KUULA TÄISPIKKA ÖKOSKOOBI INTERVJUUD SIIT: 

 

 

0Shares