Järvamaal harjutatakse metsatulekahju kustutamist

metsatulekahju

Sellel nädalal, 17. ja 18. oktoobril harjutavad päästjad koostööpartneritega Türi vallas Kõltsi külas metsatulekahju kustutamist. Järvamaale koguneb suur hulk päästjaid ja päästetehnikat, vabatahtlikke ja partnereid, teatas Päästeamet.

Õppuse legendi kohaselt helistab juhuslik mööduja häirekeskusesse ja teatab, et Türi vallas Kõltsi külas põleb mets, hinnanguliselt kolm hektarit. Õppuse „mängus“ hakkab halbade tingimuste tõttu (päästetehnika raskendatud ligipääs tulepesadele, tugevnev tuul jne) pinnatulekahju laienema ja võib paisuda laiaulatuslikuks metsatulekahjuks. Metsatulekahju ala laienemine, sealhulgas põlemis- ja suitsugaasideeraldumine võivad seada ohtu Kolu ja Kõltsi külade elanikud.

Päästeameti sõnul päris põlenguks kindlasti metsas seekord ei lähe, kuid läbi harjutatakse erinevate tasandite tööd sellise sündmuse puhul –päästetööd, kuhu reageerivad päästjad, staabitöö protseduurid kõrgema tasandi juhtidele ja koostöö partneritega.

Reaalselt ei pea kodust lahkuma õppuse tõttu ka need inimesed, kes õppuse piirkonnas elavad ja ohupiirkonda muidu jääksid. Õppuse lahendajad mängivad kõik vajalikud tegevused paberil läbi.

Kui esmareageerijatele lõppeb õppus teisipäeva õhtul, siis staabitööd ja koos töötamist harjutatakse ka järgmisel päeval. Peale õppuse lõppu arutavad kõik osalejad ühiselt läbi, mida kahest päevast õpiti ning mida tuleb muuta, arendada, et sellised sündmused lõppeksid edukalt ja väheste kahjudega.

Õppus ei tohiks segada kohalikku elu, antud piirkonnas võib nendel päevadel lihtsalt tavalisest rohkem päästemasinaid ning –tehnikat näha olla.

0Shares