Käes on jõulukuuseotsingute kõrgaeg

Jõulud lähenevad ning igatsus toas kuuselõhna tunda muutub inimestes päev-päevalt suuremaks. Kuuse saab koju tuua poest või ka metsast, valikuid on erinevaid.

Pärnu Postimees käis kuusemüügi edenemise kohta uurimas Pärnus Kaubamajaka müügiplatsil, kus kuuski saab osta juba 1. detsembrist. Seal kuuluvad hariliku kuuse kõrval valikusse ka näiteks hõbekuusk ja Serbia kuusk ning Kaukaasia nulg. Popullaarseim on harilik kuusk, kuid hõbekuusedki on tänavu hästi kaubaks läinud. Hinnad olenevad kuusemüüja Raigo Rõõmussare väitel puust, kuid väiksema kuuse võib saada juba kümne euroga. Umbes kahemeetrise või kõrgema tiheda võraga puu saab platsilt soetada 25 kuni 30 euro eest.

Kui soov on kuusk koju viia metsast, tuleks esmalt vaadata, kas oled era- või riigimaal.  Erametsas tuleks kuuse kojuviimise osas eelnevalt metsaomanikuga kokku leppida. Kui selline kokkulepe olemas, võib alustada jõulupuu väljavalimist. Puu võiks valida sealt, kus tal ei ole lootust suureks kasvada – teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. Kindlasti ei tohi kuuske raiuda metsanoorendikust või kaitsealalt.

Puu saab kaasa viia ka riigimetsast. Et valikut lihtsamaks teha, on RMK loonud telefonirakenduse, mille abil saab kuuse eest ka maksta. Loe selle kohta täpsemalt SIIT.  Ka riigimetsas tuleks järgida samu põhimõtteid ja valida kuusk sealt, kus tal suurt lootust suureks kasvada ei ole.

Metsaühistu kirjutas oma blogis veel ühest võimalusest, kuidas kuuselõhn tuppa saada – jõulupuu võib ka rentida.

Loe täpsemalt Metsaühistu blogist.

0Shares