Karude rüüsteretk jõudis küti õuele

aasta-loodusfoto-mikk-matsi-karupere

Vahepeal vaibunud teated uudishimulike noorte karude külaskäikudest eramajapidamistesse Lääne-Virumaal said hiljuti üsna omapärase jätku.

Eile hommikul avastas ühe uudishimuliku ja ilmselt koriseva kõhuga karuoti öise rüüsteretke jäljed oma koduõues Tapa vallas Vajangu külje all Kerguta külas elav Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak.

Karu oli mõnuga tuuseldanud staažika jahimehe eluaseme juures asuva prügikonteineri kallal ning selle pahupidi pööranud. “Tere tulemast Ameerikasse!” ütles Villak. “Olemegi jõudnud rikaste riikide sekka, kus karud käivad õuedes prügikaste tühjendamas.”

Jaan Villak tähendas, et 30 aasta jooksul oli see tema kodu juures esimene niisugune juhtum. “Maja taga on nad käinud varemgi kolamas, aga õue peale polnud kuni siiamaani tulnud. Karupätaka jälg oli 10–12 sentimeetrit lai,” lisas jahindusklubi tegevjuht. Villak tegi ootamatu külaskäigu jäädvustamiseks mitu pilti, millest ühel paistis hiljutise jahimeeste kokkutuleku infoleht. Mesikäpp oli sellegi kenasti laiali laotanud. “Ilmselt uuris, kuidas meil kokkutulek läks,” ütles Jaan Villak muiates.

Käpad rüpes ei ole vahepeal istunud ka Põhjakeskuse lähistel metsatukas paar kuud tagasi ringi patseerima hakanud ning seeläbi tuntuks saanud noor karu. Ehkki kohalikud elanikud arvatavalt mullu sügisel ilmavalgust näinud mõmmiku majahoovidesse sisse ja välja tatsamisest enam väga suurt numbrit ei tee, muudab metslooma vaba liikumine nende argitoimetused ja igapäevaelu siiski mõnevõrra keerulisemaks. “Iga päev me teda ei näe, aga üle päeva ikka. Jalga pole siit lasknud, ilmselt ootab jahihooaega,” lausus üks kohalikest.

Pikemalt loe edasi siit.

Foto Mikk Matsi

0Shares