fbpx

Kas karusid on liiga palju?

aasta-loodusfoto-mikk-matsi-karupere

Tänavu tundub olevat sagenenud metsaottide sattumine inimeste silma alla. Keskkonnaspetsialist Peep Männil selgitab Lõuna-Eesti Postimehes põhjusi.

Augustis püüti kinni Valga lähedal üle pooleteise kuu pahandust teinud noor isakaru Proša, kes ootab Tallinna loomaaias kodumaale tagasisaatmist. Pihkva oblastis 2017. aasta algul orvuks jäänud, Tveri oblastis bioloogiajaamas Puhas Mets kasvatatud ning samal aastal õe Poljaga sünnikohas loodusesse tagasi lastud karupoeg ei suutnud eluga looduses kohaneda ega sidet inimese katkestada.

Kuna tegemist on Vene karuga ja venelased tahtsid teda tagasi saada, käitus riik tavapäratult ja andis talle veel ühe võimaluse. Proša õde Polja pole aga endast enam tükil ajal märku andnud ei meil ega lõunanaabrite juures.

Proša ja Polja ei olnud aga kaugeltki ainsad karud, kellest tänavu räägiti ja kirjutati. Suvel ilmus Harjumaal Aegviidu kandis välja karuneiu, kes samuti ebatavaliselt julgelt käitus, majade juures toitu otsis ja kohalikud hirmule ajas. Kevadel on leitud veel paar teadmata põhjusel orvuks jäänud karupoega, mitu karu on auto alla jäänud ning samuti tundub olevat sagenenud metsaottide sattumine inimeste silma alla.

Eesti jahimeeste selts (EJS) peab karude arvukust märksa suuremaks, kui keskkonnaagentuur seda hindab, ning sooviks küttida kokku 126 karu 70 asemel, mida keskkonnaamet lubab. Ega karusid ole äkki liiga palju?

Pikemat artiklit koos vastusega sellele küsimusele saab lugeda Lõuna-Eesti Postimehes.

0Shares