Kas metsandusaruteludes jälgivad kõik häid tavasid?

mikk link

Kas see on hea tava, et kamp metsakaitsjaid, ühel pussnuga vööl, RMK töötajat kimbutab? Kelle väärtusi karjudes ja ähvardades läbirääkimisi pidav Eesti Metsa Abiks esindab, küsib Erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link Ekspressi arvamusküljel.

Looduskaitse on metsanduse lahutamatu osa. Ja looduskaitse organisatsioone on väga-väga vaja. Selleks, et oleks tasakaalu ja erinevaid vaatenurki. Erinevate nägemuste põrkumine ja sellest dialoogist sündiv uus kvaliteet ongi demokraatia tugevus ning nurgakivi.

See, et aina rohkem Eesti inimesi metsa vastu huvi tunneb on samuti väärt ja vajalik. Eesti on metsariik. Mets on koht, kus käiakse matkamas ja puhkamas. Koht marjade ja seente korjamiseks. Meie majanduse alustala. Tööandja. Süsiniku talletaja. Teadusobjekt. Ressurss, mis võimaldab luua looduslähedast elukeskkonda. Koht loomadele ja taimedele elamiseks. Mets on meie riigi, meie julgeoleku ja meie rahva tervise tagatis.

Hiljutine Ekspressi artikkel valgustas aga metsadebati seda poolt, millega on pidanud metsandus juba mõnda aega rinda pistma. Mida teha siis, kui vastaspoolel on keegi, kes ei kuula, vaid karjub. Keegi, keda ei huvita koostöö, vaid üks ja ainumas tõde. Tema tõde.

Täismahus artikkel on (tasuta) kättesaadav Ekspressi veebiküljel.

 

0Shares