Kas naabrit peab lageraiest teavitama?

eramets, külmunud maa, metsatee

Maa Elu toimetaja Riina Martinson kirjutab, et läinud nädalal algasid tema kodumaja kõrval metsas raietööd. Metsafirma esimese päeva töö maantee kõrval tundus ilus ja pere keskel jõuti rõõmustada, et kodu juurde saadakse parkmets. Kui järgmisel päeval neoonvestides mehed maja taha jõudsid, saadi teada, et planeeritakse lageraiet.

Nii Martinson kui naabrid teadsid, et tegu on võõra metsaga ja ükskord see nagunii rahaks tehakse, aga neid jahmatas ootamatus. “Kuidas on võimalik, et lageraiest naabreid ei teavitata ja seda otse suure elamurajooni piiril? Selgub, et tõepoolest on meie riigis asjad nii, et kui linnas ei või oma maa peal oma raha eest teha, mis naabri vaadet häirib, siis metsas küll.”

Kirjutaja ütleb, et nemad said metsafirmaga kokkuleppele. Firma oli metsaomanikule maksnud raieõiguse eest ja tahtsid kindla hulga palke kätte saada, aga kuna nagunii peab lageraie alale puid alles jätma, siis käidi metsapiir läbi ja valiti need puud koos välja. “Veel poetas töödejuht, et rahulolematute naabritega vaidlemine on neil täiesti tavaline töö osa. Õhtul arvutis teemat uurima asudes lõi esimesena vastuseks, et vaevalt mõni päev varem oli kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks esitanud õiguskantslerile pöördumise, milles soovitakse karmistada metsateatiste esitamise tingimusi.

Loe Maa Elust, mida õiguskantslerilt oodatakse.

 

0Shares