Keskkonnainspektsioon kolib Pärnusse

mets, talv, lumine mets

Tulevast esmaspäevast on keskkonnainspektsiooni ametlik aadress Roheline 64, Pärnu. Kogu keskkontor pealinnast suvepealinna ühe ropsuga siiski ei liigu, vahendab Pärnu Postimees.

Keskkonnainspektsiooni peadirektor Peeter Volkov selgitas, et kui esialgu plaaniti kolme aasta jooksul Tallinnast välja viia 19 ametikohta ja neist kuus ongi juba ära liigutatud ning mitte ainult Pärnusse, siis detsembri lõpus tegi riigihalduse minister Jaak Aab ambitsioonika üleskutse kolida kogu keskkontor. Veebruari lõpus otsus kinnitati.

Praegu veel Kopli tänavas asuva inspektsiooni töötajatest 12 jäävad siiski Tallinna, Pärnusse saab ümber paigutada 15 töökohta ja 3–5 ülejäänud maakondadesse.

Volkov selgitas osa töökohtade Tallinna jätmist sellega, et ära on kaardistatud need, kellel põhineb organisatsiooni oskusteave. “Neid me tahame kindlasti alles hoida,” ütles ta. Keskkontori kalakaitse, keskkonnakaitse ja looduskaitse peainspektorite töö on niikuinii liikuv: nad juhendavad inspektoreid maakondlikes büroodes ja korraldavad koolitusi. “On üsna ükskõik, kus nad asuvad,” sõnas Volkov ja tõi näite, et õigus­osakonna juhataja läheb tööle Rap­lasse, sest ta on sealt pärit. “Ma ei taha teda mingil juhul sundida Pärnusse kolima, sest muidu ta läheks minema,” rääkis inspektsiooni juht Pärnu Postimehele.

Peadirektori jutu järgi napib aga praegu veel suure hulga töökohtade üleviimiseks raha. Ta arvab, et kõik töötajad ei võta nagunii vastu ettepanekut Pärnu kolida ja nad tuleb koondada, aga koondamise eest tuleb inimestele maksta.

Loe edasi Pärnu Postimehest.

0Shares