Keskkonnakomisjon enne faktide selgumist Est-Fori osas seisukohta ei võta

est-for invest, rafineerimistehas, tselluloositehas

UUDISED.ERR.EE:

Oleks etteruttav nimetada midagi Est-For Investi plaanide juures Emajõe piirkonda tselluloositehas rajada heaks või halvaks, sest praegu ei ole toimunud ühtki uuringut ega keskkonnamõjude hindamist. Seepärast on ka selle vastu esitatud kohtukaebus ennatlik, ütles riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.
Keskkonnakomisjon kohtus teisipäevasel istungil Emajõe piirkonda puidurafineerimistehast kavandava Est-For Investi ning neid nõustava Hendrikson&Ko esindajatega.

Vakra rääkis ERRile, et toimus filosoofiline arutelu suure plaani üle, sest hetkel ühtegi uuringut ega keskkonnamõjude hindamist valminud ei ole.

“Oleme keskkonnakomisjonis kokku leppinud, et hoiame sellel suurprojektil silma peal,” sõnas ta. “Kui uuringud algavad ja keskkonnamõjude hindamine läheb lahti, siis otsus tehakse neist andmetest tulenevalt. /…/ Kui esmased uuringud näitavad, et tehasel on arvestatav mõju Emajõe püsikonnale, tuleb projekt peatada”.

Hanked keskkonnamõjude hindamiseks on komisjoni esimehe sõnul välja kuulutatud, kuid arvatavasti alustatakse sellega järgmisel aastal ning töö vältab mitu aastat. Kuna fakte veel ei ole, on praegu teemaks vaid visioon.

Loe täpsemalt ERR lehelt.

 

0Shares