Keskkonnarikkumiste arv on langustrendis

Kümne viimase aastaga on aastane keskkonnaõigusrikkumiste hulk langenud umbes poole võrra, jõudes mullu 2000 piirimaile.

„Keskkonnarikkumiste vähenemist on näha kõigis kolmes valdkonnas, see tähendab keskkonnakaitse, looduskaitse ja kalakaitse suunal, mõnevõrra enam kahes viimati nimetatus. Samas on kalapüügil jätkuvalt probleemiks salavõrgud, mis mitmekordistavad püügirikkumiste arvu,” ütles Keskkonnainspektsiooni peadirektor Peeter Volkov. Ühtekokku avastas Keskkonnainspektsioon 2016. aastal 2147 keskkonnaalast õigusrikkumist.

Tänasest Valgamaalasest saab lugeda keskkonnarikkumistest Valgamaal, kus inspektsioon avastas 2016. aastal 102 õigusrikkumist.

Palju kurja tegi suvine metsapõleng. Inspektsiooni Valgamaa büroo juhataja Tanel Tiirats täpsustas, et umbes 40 hektaril Hummuli metsi laastanud tuli põhjustas keskkonnale kahju, mille suuruseks hinnati üle poole miljoni euro. «Summa on sedavõrd suur seetõttu, et kahjutuli levis kaitsealal, metsise püsielupaiga piirangu- ja sihtkaitsevööndis, kus baaskahju korrutatakse mitmekordse koefitsiendiga,» selgitas Tiirats.

Tasulist artiklit on võimalik lugeda Valgamaalasest.

Keskkonnainspektsiooni ülevaatega 2016. aasta rikkumiste kohta saab tutvuda SIIN.

 

0Shares