Kevadised metsauuendustööd on alanud

Kevadised metsauuendustööd on alanud nii era- kui riigimetsas, kirjutab Maaleht.

Metsatervenduse osaühing alustas eile, 3. aprillil Valgamaal metsa istutamisega. Ettevõtte metsaülema Anti Rallmanni sõnul on see nende jaoks rekordvara, kord varem on nad istutustöödega pihta hakanud 4. aprillil.

„Tavaliselt alustatakse 15. aprilli paiku,“ märkis Rallmann. Nii varakult saab tema sõnul alustada seetõttu, et kevade algus on varane, ka talv polnud külm ning ka asukoht – Lõuna-Eesti mängib rolli. „Põhja-Eestis on lankidel veel lundki, aga Lõuna-Eestis saame istutama hakata,“ nentis metsaülem, kelle sõnul pannakse kõigepealt mulda männi potitaimed, esmajoones kuivadele lõunapoolse kallakuga lankidele. Kokku kavatseb Metsatervenduse OÜ sel kevadel istutada  380 000 taime, nii mände, kuuski kui ka kaski.

Osaühing Tornator Eesti kavatseb istutama hakata reedel-laupäeval. „Praegu veame taimi vaheladudesse valmis,“ lausus ettevõtte metsandusjuht Andres Lavrenov.

Riigimetsa Majandamise Keskus alustab suures mahus istutamisega uuel nädalal. „Üksikutel lankidel hakkame istutama võib-olla ka homme-ülehomme (neljap-reede, toim),“ lausus RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väät.

Loe pikemalt Maalehest.

 

0Shares