Kevadist metsa uuendamist planeeri juba sügisel

uuendamine, taimed

Metsaühistu tuletab meelde, et kevadist metsa uuendamist peaks planeerima hakkama juba praegu, sest taimede tellimisega hilja peale jäädes ei pruugi neid saada.

Metsauuendustööde vältimatuks eeltingimuseks on vajalike taimede olemasolu. Praktika näitab, et taimede hankimist ei tohi mingil juhul jätta viimasele minutile, siis neid lihtsalt enam ei saa. Kõige parem on metsataimede tellimisega tegeleda just praegu ning osaleda metsaühistute ühises taimetellimuses. Võta ühendust Metsaühistuga ning anna oma soovidest teada! Nii tagad, et kevadel saad vajalikud istikud õigeaegselt.

Esimese sammuna tuleb välja selgitada, milliseid puuliike ja millises mahus on istutamiseks vaja. Selles osas aitab metsamajanduskava, kus kogu vajalik informatsioon olemas. Metsataimede hinnad algavad 0,20 €/tk ja ühe hektari kohta arvesta 2000-2500 taime (hariliku männi istutamisel vähemalt 3000 taime hektarile).

Metsaühistu kodulehelt saad lugeda, kas eelistada tasuks külvi, looduslikku uuenemist või taimede istutamist ning sellestki, milliseid toetusi SA Erametsakeskus metsa uuendamiseks pakub.

Metsaühistu koduleht

0Shares