Kevadtormi jälgede silumine kestab veel nädalaid

eramets, metsaraie, niiske maa

Ehkki juba reedel lahkusid tuhanded õppusele Kevadtorm kokku tulnud inimesed ja masinad, kulub õppuse jälgede kustutamiseks veel nädalaid, vahendab BNS.

Suurõppus Kevadtorm tõi nädalaks kokku üle 5000 osaleja, kes kasutasid sõjapidamiseks kõikvõimalikke masinaid alates tavalistest sõiduautodest ja lõpetades üle 60 tonni kaaluvate tankidega. Õppuse käigus nii masinatega kui muul moel tekitatud kahjudest on lõviosa tänu uuele mobiilirakendusele juba kaardistatud ning selle parandamisega hakkab toimetama kaitseväe lepingupartner.

“Põhimõtteliselt silume ära kõik jäljed. Ka need, mis on sügaval metsas,” lubas 1. jalaväebrigaadi teavitusspetsialist Marina Loštšina. Kui kaua selleks aega kulub, on tema sõnul keeruline öelda: see sõltub koostööpartneri tööde mahust, aga ka näiteks ilmast, sest märjale maastikule võib silumistööga uuesti kahju teha.

Tööd seatakse prioriteetsuse järjekorda. Nimekirjas kõige kõrgemal kohal on üldkasutatavad alad, sealhulgas teed, mille pealt hakati padrunikesti koristama juba lahingu käigus.

Ehkki imitatsioonivahendid ja nende kestad ei ole iseenesest ohtlikud, on neil teravaid servi, mis võivad lõhkuda autode rehve.

Autoga lahingukohast üle sõites tasub aga alati ettevaatlik olla. Ehkki Ida-Virumaa teedel sõitis selle nädala jooksul väga rasket tehnikat üle 60 tonni kaaluvate tankideni välja, pole siiski ohtu, et ülirasked masinad teele kahju teevad: tanki roomikud tagavad selle, et raskus jaguneks ühtlaselt. Kõik liikumised on maanteeametiga ka kooskõlastatud. “Üksikutes kohtades sai tee kahjustada, aga seda mitte põhimaanteel − need kahjud kõrvaldame samuti,” lubas Loštšina.

Kõige tavalisemad kahjud on aga masinatega sisse sõidetud rööpad maastikul. Lihtsamad nendest, mida pioneeripataljon suudab ja jõuab siluda, saavad korda kiiresti. Juhul kui kahju on teistsugune ja seda pole võimalik likvideerida, tuleb kahju saajaga saavutada muu kompromiss

0Shares