KIKi sünnipäeva puhul istutasime maha 6000 kuusebeebit

11. mail tähistasime me KIKi sünnipäeva ühe korraliku talgupäevaga! Enam kui 50 kiklast sõitsid üle Eesti kokku Jõgevamaale, et üheskoos metsa istutada ja ise looduse heaks käed külge panna.

KIKis on aastatega välja kujunenud sünnipäevatraditsioon, et just sel päeval korraldatakse talgud ja Annetame Aega! Kuna sellest aastast on ju KIKis ka metsaosakond, siis otsustasime tänavu käed külge panna just nimelt metsaistutusel.

Panime maha 6000 kuusebeebit ja ühe tamme.

Tänavuse talgupäeva tööpõld.

Kvaliteetse töö alustalaks on hea juhendaja. Aitäh Vooremaa Metsaühistu, et meid vastu võtsite ja väärt tarkuseteri jagasite.

Kuigi talgutel istutasime labidaga kuusetaimi, siis loodusliku uuenduse käigus lisandub siia kindlasti ka kaske.

Talgupäeva lõpetuseks istutasid KIKi juhataja Andrus Treier ja metsaosakonna juhataja Gunnar Reinapu suure kivi kõrvale ka ühe tamme, mis sümboliseerib KIKi ja Erametsakeskuse (nüüdse metsaosakonna) esimest sünnipäeva ühise nime all. Ikka selleks, et tulevasse metsatukka veidi elurikkust juurde lisada.

Tragid kiklased pärast tegusat tööpäeva just istutatud tamme ees.

Tore fakt – kui muidu sai KIK sel aastal 23. aastaseks, siis Erametsakeskusega ühinemine tõi aasta juurde, sest EMK asutati aastake varem.

Talgulisi tuli ära saatma ja meie tehtud istutustöid üle vaatama ka kohalik elurikkuse peaspetsialist, kes ennast inimestest sugugi häirida ei lasknud.

Fotod: Andres Orula ja KIK

0Shares