Kogenud metsakasvataja Starforest OÜ argipäev

 

Vändra Metsaühing:

Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse korraldatud parimate metsamajandajate konkursil võitis tänavu kogenud metsakasvataja eripreemia Vändra metsaühingu liige Starforest OÜ. Ettevõte on metsatöödega tegelenud 2004 aastast (PEFC metsamajandaja sertifikaat alates 2015 a). Metsades toimetab kolm meest: Aarne Annamaa, Gunnar Soodla ja Peeter Kuuse, lisaks koostööpartnerid, kes masinatega metsas tööd teevad.

Kolm meest on metsast kogemusi ammutanud juba üheksakümnendate algusest. Aarne on õppinud ülikoolis metsatööstust, Peeter tudeeris maaparandust ning Gunnar on lõpetanud kehakultuuri eriala. Metsaühingusse kuulub ettevõte 2014 a alates ning eelmisel aastal valisime Aarne Annamaa metsaühingu juhatusse.

Kadri Kukk Vändra metsaühingust käis vaatamas, kuidas kogenud metsakasvataja argipäev möödub.

Kogenud metsakasvataja päev algab ja lõpeb ekraani ees

Arvutiekraanil kontorilaua taga tehakse esialgsed tööde plaanid, vaadatakse üle juurdepääsuteed, naabrid, metsa inventeerimisandmed, ilmateade ning kontrollitakse üle ega seadusepügal planeeritud töid kuidagi piirama hakka. Peamised töövahendid riiklik metsaregister, metsaseadus ja oma mälu.

 
Fotodel Aarne Annamaa (vasakul) ja Gunnar Soodla päeval metsas nähtut ekraaniga kooskõlastamas.

Uute kogemuste jaht käib metsas

Ettevõtte juhi Aarne sõnul on peasiht saada parem mets. Viimastel aastatel on hoogsalt kasvanud oma kinnistutel tehtud metsa uuendamise ja hooldamise tööde maht ning plaanis on rohkem teha ka metsakuivendustöid.

Raietööde juht Gunnar ütleb, et lageraieid oskab teha igaüks, aga metsa kasvatamine on kunst. Starforesti mehed ja masinad kujundavad oma metsi ning nende loomingust saavad osa kliendid, kes ettevõttele oma metsatööd usaldanud.

 
Vasakpoolsel fotol Starforest OÜ juht Aarne Hundi kinnistu eesvoolukraavis kogemuse jahil, parempoolsel fotol Aarne ja Gunnar arutamas raietööde tehnoloogiat: kas giljotiin või saemehed?

Loe Vändra Metsaühingu lehelt, mida arvavad Starforest OÜ-st metsaomanikud.

 

0Shares