Kogukonnaalgatusena istutatakse erametsadesse üle miljoni puu

Energeetikaettevõte AS Alexela avas täna kogukonnaprogrammi, mille raames istutatakse koostöös metsaühistutega iga Eesti elaniku kohta üks puu. Programmi eesmärk on aidata neutraliseerida eestimaalaste poolt läbitud sõidukilomeetritest tulenevat süsiniku jalajälge.

Tänasel avaüritusel rääkis kogukonnaprogrammist Alexela grupi juhatuse liige Marti Hääl ja Erametsakeskuse juht Jaanus Aun. Metsa olulise teemal vestlesid muusik ja metsasõber Ivo Linna ning kirjanik ja loodushoiu pooldaja Vladislav Koržets.

Alexela grupi juhatuse liikme Marti Hääle sõnul on Alexela poolt algatatud programmi eesmärk aidata klientidel neutraliseerida nende sõidukilomeetritest tulenevat keskkonnamõju. „Plaan on programmi käigus iga eestimaalase kohta istutada üks puu ehk kokku ligi 1,33 miljonit puud. Meie kogukonnaga liitunud saavad igalt enda tangitud kütuseliitrilt suunata oma soodustusest ühe sendi puu ostmisse ja Alexela paneb omalt poolt teist sama palju lisaks. Seega ühe paagitäie eest saab juba istutada 3-4 puud.,” selgitas Hääl.

Erametsakeskus osales programmi ettevalmistamises nõustajana, viies omavahel kokku Alexela ja üle Eesti paiknevad metsaühistud, kelle abiga puud metsa istutada.

Erametsakeskuse juhatuse liikme Jaanus Auna sõnul on programmi näol tegemist esimese erasektori poolt tulnud algatusega, mis ulatuslikult toetab metsauuendust. „Hea meel on toetada erainitsiatiivi, mis aitab maa- ja metsaomanikel rohkem uut metsa istutada ja laias plaanis teeb sellega palju head keskkonnale,“ kommenteeris Aun. „Programmiga on praeguseks liitunud mitmed metsaühistud, kes koondavad erametsaomanikke Harjumaalt, Lääne-Virumaalt, Põlva, Pärnu, Rapla, Viljandi ja Valga maakondadest. Plaan on istutada noori metsataimi üle Eesti, peamiselt jäätmaadele, endistele põllumaadele ja ka metsamaale.”

Vasakult Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun, Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson, laulja ja metsasõber Ivo Linna, kirjanik ja loodushoidja Vladislav Koržets ning Alexela juhatuse liige Marti Hääl

Algatuse raames pandi esimesed sümboolsed istikud mulda Harjumaal Põhja-Eesti Metsaühistu abiga, Pärnumaal mittetulundusühingu Ühinenud Metsaomanikud juhendamisel ning Ida-Virumaal Rakvere Metsaühistu eestvedamisel.

Metsaühistu on metsaomaniku esimene partner metsa majandamisel. See on piirkondlikke ja ühiste huvidega metsaomanikke koondav organisatsioon, kus pakutakse metsanduslikku nõustamist ja erinevaid metsamajanduslikke teenuseid.

AS Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ja ka autokütused.

/ Ülemisel fotol õpetab Erametsakeskuse arendusnõunik Allar Luik (vasakul) Alexela juhatuse liikmele Martti Häälele ja Alexela juhatuse esimehele Aivo Adamsonile, kuidas kasutada istutustoru.

 

 

 

0Shares