Kolmandik erametsadesse istutatud taimedest jõuab sinna Metsaühistu abil

Valmistudes kevadiseks metsauuenduseks, tuleb erametsaomanikel meeles pidada, et iga aastaga on kasvanud nõudlus metsataimede järele märgatavalt ning mitu kevadet järjest ei ole aprillis ega mais enam ühtegi taime saadaval.

Küll aga saab veel praegu osaleda Metsaühistu metsataimede ühishankes, esitades taimetellimuse oma metsaühistule. Eelmisel aastal aitas Metsaühistu metsaomanikele hankida ligi 5 miljoni taime.

Kevadiseks istutamiseks vajalike taimede tellimuste vastuvõtmine algas juba detsembris ning kestab varakevadeni.
„Metsaühistu metsataimede hange muutub aasta-aastalt üha suuremaks,“ rääkis hankega tegelev tegevjuht Priit Jõeäär. „Kuigi metsataimi on vähem kui metsa uuendada soovivaid erametsaomanikke, on oma vajadused saanud ära katta kõik metsaühistutesse kuuluvad metsaomanikud, kes oma soovidest õigeaegselt ühistule teada andsid.“

Metsaühistu metsataimede ühishanked algasid 2012. aastal. Selle ajaga on ühiselt hangitud taimede arv kasvanud kordades – esimesel aastal jäi taimede arv alla miljoni, läinud aastal oli taimede arv 4,6 miljonit. Kogu erametsade istutusmahust (2019. aastal istutati erametsa ligikaudu 15 miljonit metsataime) kolmandik tuleb ühishankest.

 Miks tellida metsataimi just Metsaühistu abil?

Läbi aastate on Metsaühistu olnud üks suurimaid metsataimede müüjaid. Metsaühistu koondab ühistuliikmete taimede soovid, peab taimekasvatajatega läbirääkimisi ja teeb hulgiostud, tagades nii metsaomanikele taimede kättesaadavuse soodsa hinnaga ning korraldab taimede transpordi ühistute juurde.
Ühishankes osaleb paarkümmend metsaühistut kõigist Eesti piirkondadest. Metsaühistu teeb koostööd Eesti suurimate taimlatega ning juba eelmisel suvel toimusid läbirääkimised metsataimede kasvatajatega, et garanteerida Metsaühistu liikmetele piisav kogus taimi.

Metsaühistu spetsialistidelt saab nõu, mis taimi peaks istutama ning kui palju neid tellida, samuti juhiseid taimede istutamiseks ja hilisemaks hoolduseks. Metsaomaniku soovil korraldab Metsaühistu vajalikud tööd tema eest.

Metsaühistu hoiab oma liikmeid alati kursis, millal peaks tegema metsas hooldustöid või millal tuleb toetuse taotlus esitada. Lisaks on liikmetel võimalik osa saada meie paljude koostööpartnerite soodustustest.

***

Kui plaanid kevadel metsa istutada, võta nõu saamiseks ja taimede tellimiseks ühendust endale lähima metsaühistuga. Metsaühistute kontaktid leiad SIIT.

Metsaühistu tellimisinfo on leitav Metsaühistu kodulehel.

0Shares