Kui palju maksab jõulupuu?

Eestis on suuremate kaubanduskeskuste ees kuuseplatsid juba püsti pandud, jõulukuuse kampaaniaga on alustanud ka riigimetsamajandaja RMK. Kes tahab, saab omale juba jõulupuu – või ka mitu – koju viia, aga millise hinna eest kuuse tänavu jõuludel kätte saab? ERR uuris järgi.

“Kuusk on nagu koduloom, kui tema eest hoolitseda, peab ta ilusti vastu,” ütles Kristiine keskuse parklas jõulupuudega kauplev Geit Eero. Tema pakub kuuski ja nulgi, kuused on pärit Eestist, Taanist ja Saksamaalt.

Kõige populaarsemad on Eero kogemusel linnainimeste jaoks kaks suuruseklassi: Pensionäri Unistus ehk umbes meetri kõrgused ja Korteri Unistus ehk umbes 175 cm kõrgused kuused.

Tema – ja ka mitmete teiste pakkujate – valikus on viies mõõdus kuuski, meetrise kuuse saab 12 euro eest, kahe meetri kõrguse aga 30 euro eest. Kes eelistab nulgu, peab kukrut kergendama kuni pooleteist meetrise puu eest 35 euro võrra, kahe ja poole meetrise nulu eest aga 65 euro võrra.

Eelmainitud hinnad ongi poodide esistelt platsidelt kuuski valides valdavad.

Kui soovitakse odavamat ja huvitavamat moodust kuuse koju toomiseks, saab kuuse tuua ka riigimetsast. Nimelt on riigimetsa majandamise keskusel (RMK) taas käimas jõulukampaania “Kust kuused tulevad?”, mille käigus on võimalik inimestel metsast kuusk ise välja valida, selle eest mugavalt mobiiliga maksta ja seejärel ta metsast koju tuua. Hinnad jäävad kolme ja 30 euro vahele, olenevalt sellest, kas tahetakse pigem väikest või hoopis suurt kuuske. Väiksemad on lühemad kui meeter, suuremad küündivad ka neljast meetrist kõrgemaks.

Loe edasi ERR lehelt.

0Shares