Kuidas karuga kohtudes käituda?

aasta-loodusfoto-mikk-matsi-karupere

ERR kirjutas noorest naisest, keda Vihterpalu karupere jälitama asus. Zooloog Aleksei Turovski annab nõu, kuidas metsloomadega kohtudes käituda.

Turovski sõnul ei tasu metsas karu või mõnda muud kiskjat kohates mingil juhul jooksma hakata. Loomadel, eriti kiskjalistel, on instinktiivne jälitusrefleks. “Kui joosta näiteks noorte huntide eest, ei saa nad teisiti, kui peavad järele jooksma. Jää seisma ja kui hundid jõuavad sinuni, ei tea nad, mida peale hakata,” lisab Turovski.

Samuti ei tohiks karuga kohtudes talle mingil juhul silma vaadata, sest loom võtab seda väljakutsena. Sosistada Turovski sõnul ei maksaks, pigem võiks karuga rääkida rahulikul häälel ning hakata rütmiliselt jutustades või luuletust lugedes loomast tasapisi eemalduma. Kui karu on tagakäppadel, siis ei tasu Turovski sõnul karta, sest loom tahab lihtsalt näha ja muidugi ennast näidata. Kui karu on aga madalal ja vaatab otse näkku, liigutades pead ühele ja teisele poole, siis kõlab Turovski soovitus nii: “Mine pikali, pane käed kukla peale ning ole vait ja palveta, kui oskad.”

Loe noore naise kohtumisest karuperega pikemalt ERR portaalist.

0Shares