Külmalaine lubas mehed ja masinad metsa

eramets, külmunud maa, metsatee

Kui veel nädal tagasi oli ilm vihmane ja valitsesid plusskraadid, siis vaid loetud päevadega muutus olukord kardinaalselt. Ligi kümme külmakraadi ja sademeteta ilmad külmutasid metsaalused ja metsatöödega sai pihta hakata.

Metsaühistu käis Läänemaal, Valgamaal ja Vooremaal vaatamas, kuidas tööd enenenud on.

Kriis on läbi,“ sõnab Mikk Link Läänemaa Metsaühistust. Tema sõnul on praegu metsatööde tegemiseks ideaalsed tingimused. „On külma, aga metsaalune on puhas, paksu lund ei ole. Nii muutub pinnas kiiresti kandvaks ja tööd läksid lahti,“ räägib Link. Ta lisab, et tegelikult ei muutnud metsaalust pehmeks mitte soe ilm, vaid suur sademete hulk.

Ka Atso Adson Valgamaa Metsaühistust on viimased päevad veetnud metsatöid planeerides. „Külm võimaldas alustada planeeritud töödega, nüüd tuleb teha niipalju kui võimalik. Ega ju keegi tea, kauaks seda külma jätkub,“ on Adson ettevaatlik.

Vooremaa Metsaühistu juht Harry Pütsepp kinnitas, et ka nende ühistus on juba paar päeva metsatööd käinud. „Kergemaid masinaid metsaalune juba kannab, hakkasime plaaniliste töödega pihta. Küsimus muidugi on, et kas talv jääb ka pikemalt püsima. Puiduhinnad on praegu tõesti head, aga selle pärast küll keegi raietöid pole soovinud teha,” rääkis ta Metsaühistule.

Loe täpsemalt ja vaata pilte Metsaühistu lehelt.

1Shares