Külmalaine päästis metsatöötlejad kõige hullemast

mets, metsa majandamine, talvine mets

Lääne Elu kirjutab, et tavapärasest sajusem sügis on kergitanud puidu hinda, kuid metsatöötlejad ja puidu väljavedajad on ilmaolude tõttu pidanud sundpuhkust pidama ja kahju kannatama.

Külm päästis kriisist

Kui veel läinud nädalal olid metsad nii vesised, et masinatega metsa tegema ja puitu välja vedama ei pääsenud, siis läinud nädala lõpus saabunud külmakraadid on olukorda leevendanud. „Külm, mis nüüd tuli, päästis kriisist,” ütles Läänemaa metsaühistu ja Eesti erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link. Ta lisas, et praegu võib metsatööde tingimusi isegi ideaalseks nimetada, sest külmakraadid on, lund aga mitte.

Tööde järjekord pikk

Lingi sõnul läks mitmekuise seisaku ajal ootel tööde nimekiri väga pikaks. „Täna on telefon punane, kõik tahavad tööga pihta hakata,” ütles ta esmaspäeval. Ka Ristil registreeritud metsa ülestöötamisfirma Rüütel & Rüütel OÜ juht Raimo Rüütel kinnitas, et helistajad lubavad maad ja ilmad kokku, et masinad metsa saada. „Tööde järjekord on pikk ees. Nüüd tuleb ööd ja päevad lõigata, et järje peale saada,” lisas ta.

Kuigi päästvad külmakraadid lubavad taas metsa minna, annab vahepealse seisakuaja mõju end veel kaua tunda.

Loe edasi Lääne Elust.

0Shares