Kunda toasoe maagaasi asemel hakkepuidust

hakkepuit

Energiaettevõte Adven Eesti ehitab Kundasse ligi 1,3 miljonit eurot maksva biokütust kasutava katlamaja, kirjutab Virumaa Teataja.

Adven Eesti arenduse ja investeeringute valdkonna juhi Priit Tiidu sõnul on Kundasse rajatava hakkepuidul töötava katlamaja eesmärk tagada Kunda kaugkütteklientidele pikaajaliselt soodne hind.

“Kuna biokütuse hind ei sõltu muutlikust naftahinnast ja sellele ei rakendu aktsiise, on biokütusest toodetud energia tarbijatele pikaajaliselt stabiilse ja soodsa hinnaga,” märkis ta. Tiit rääkis Virumaa Teatajale, et ettevõte püüab viia puiduhakkel töötava katlamaja mõju väliskeskkonnale ja naabritele minimaalseks.

“Selleks paigaldame katlamajja suitsugaaside puhastamiseks mõeldud nõuetele vastavad puhastusseadmed ning korraldame kütuse veo, ümberlaadimise ja ladustamise selliselt, et kütuse sattumine väliskeskkonda oleks viidud miinimumini. Samuti oleme projekteerinud lao piisavalt suureks, et küttematerjali jaguks ka nädalavahetusteks ning et nendel päevadel eraldi koormaid lattu vedama ei peaks,” tõi ta näiteid sellest, kuidas tootmises kohalike elanike huvidega on arvestatud.

Tiidu sõnul plaanib ettevõte viia lähimate aastate jooksul üle biokütusele kõik oma suuremad kaugküttepiirkonnad, kus on seni saadud soojust maagaasist ning kokku ulatuvad need investeeringud kaheksa miljoni euroni.

Koostöös Austriast seadmeid tarniva OÜ Efipa ja üldehitaja AS Paide MEK-iga plaanib Adven Eesti saada biokütusel katlamaja valmis juba käesolevaks sügiseks. Katlamaja ehitust finantseerib umbes poole investeeringu ulatuses Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu struktuurifondide rahast.

Loe artiklit Virumaa Teatajast.

0Shares