Kutsume üles metsas liikujaid prügi märkama ja aitama seda koristada 

Praegusel ajal, kui kehtestatud eriolukorra tõttu on looduses liikumine pea ainus koduväline meelelahutusvorm ja terviseradade parklates on autosid rohkem kui kaubanduskeskuste juures, kutsume inimesi üheskoos meie metsadest hoolima ning välja tervisejooksule või jalutuskäigule minnes prügikotti ühes võtma, et teele jääv väikepraht üles noppida ning ära visata sinna, kus selle koht algselt oleks pidanud olema – prügikasti.

Et inimesed veedavad lähinädalatel tõenäoliselt rohkem aega looduses, on meil ühiselt võimalik üles näidata tänulikkust oma elukeskkonna suhtes ja väikeprügi metsast kaasa võtta, et keerulisel ning segasel ajal oleks rohkem silmailu. Lisaks ei riiva loodusesse viidud jäätmed ainult silma vaid on ohuks nii keskkonnale kui metsaelustikule.

Teistele eeskujuks andmiseks julgustame oma koristuskäike jagama sotsiaalmeedias tag’idega #minemetsa ja #eestimetsadprügivabaks.

Riigmetsa Majandamise Keskus koristas mullu riigimetsadest 250 tonni prügi. Prügistatistika erametsade kohta puudub, kuid hinnanguliselt jääb probleem erametsades vähemalt samasse suurusjärku RMK’ga.

Kui üksiku paberitüki või tühja plastmasspudeli saab igaüks metsast ise kaasa võtta, siis suurema prügihunniku leidmisel tuleks sellest teavitada Keskkonnainspektsiooni keskkonnainfo telefonil 1313 või e-posti aadressil 1313@112.ee või kohalikku omavalitsust.

Kui prügistajat ei suudeta tuvastada, lasub prügi koristamise kohustus maaomanikul, kelleks on kas erametsaomanik või RMK.

SA Erametsakeskus on riigi asutatud sihtasutus, mille ülesandeks on metsaomanike kompetentsi tõstmine ning keskkonnasõbraliku ja efektiivse erametsanduse edendamine. Erametsaportaalis www.eramets.ee saab tutvuda erametsaomanikele suunatud toetusmeetmete ja nende taotlemise tingimustega.

 

Lisainfo:
Anniki Leppik
SA Erametsakeskuse kommunikatsioonijuht
Tel 5309 8907
E-post anniki.leppik@eramets.ee

0Shares