Küttekontorid tühjenevad pelletitest, hinnad hakkavad kerkima

eramets, pellet, puitkütus, graanul

Maaleht kirjutab, et tõsiasi, et pehmete metsaaluste tõttu on puidu väljavedamine paljudes kohtades võimatu, on juba praegu tarbijale tunda. Küttematerjal hakkab kütteladudest tasapisi otsa lõppema ja ka hinnad on alustanud kerkimist.

Esimesed märgid sellest saabusid ilmade külmemaks muutumisega, mil nii mõnigi koduomanik, kes harjunud endale jaokaupa ahjukütet varuma, kaupluses pika ninaga jäi. Ja kuigi Eesti kuulub Euroopa suurimate pelletitootjate sekka, on just pelletid need, mis küttekonktoritest otsa hakkavad lõppema.

OÜ Briketipoisid juhatuse liige Renee Abel tunnistas Maalehele, et viimastel nädalatel on pelletid laost otsa lõppemas. Suure nõudluse ja pelletite nappuse tõttu plaanib ettevõte järgmisest nädalast küttegraanulite hinda tõsta.

„Tehastel ei ole toorainet, millest neid toota. Eks neil on välismaal suured lepingud täita ja kui metsast ikka puitu peale ei tule, siis sellest vähesest tehakse piiri taha ja kodumaisele turule tuleb see, mis üle jääb,” rääkis Abel, kes on kuulnud, et Graanul Investi Läti tehased üldse seisavad. “Olukord on ikka juba päris hull,” rääkis ta Maalehele.

Loe edasi Maalehe veebist.

0Shares