Kuulutati välja aasta puitehitis 2017

Aasta puitehitiseks valitud AS Raitwood olme-büroohoone Tartumaal. Foto: EMPL

 

moodnekodu.ee:

Peaminister Jüri Ratas kuulutas puitarhitektuuri konverentsil “Puit — homse elukeskkonna võti” pidulikul auhinnagalal välja aasta puitehitise. Aasta Puitehitise auhinnaga pärjati Rasmus Reinolti ja Ivo-Martin Veelma (Arhitektuuribüroo Lokomotiiv) loodud Tartumaal asuv AS Raitwood olme-büroohoone, mis paistis silma oma puidukasutuse poolest nii eksterjööris kui ka interjööris.

Raitwoodi hoone koosneb kolmest osast. Rekonstrueeritud keskmine osa on puitkarkassil, puitfermidega. Ühe juurdeehitatud tiiva kandekonstruktsioon on liimpuitpostidest, -taladest ja -sarikatest raudbetoonvahelaega; teine tsementplokkidest ja raudbetoonvahelaega, liimpuitsarikatega.

Arcwoodi liimpuidu eriauhind läks Tartu Lõunakeskuse 10. etapile (Arhitektuuribüroo Peil OÜ).

Raitwoodi fassaadiauhinna sai Kadarik Tüür Arhitektide loodud eramu Nõmmel.

Rahva lemmik valiti Delfi moodnekodu.ee portaalis. Lemmikuks kuulutati Järvamaal asuv Huuksi mõisapargi müürimaja (AB Ansambel OÜ).

Žürii poolt tõsteti esile ka AS Barrus kontor Võrumaal (Karmo Tõra, OÜ ROK-Projekt), Eisma sadama abihoone Sipelgakuuri juurdeehitus Lääne-Virumaal (Indrek Allmann, Arhitektuuribüroo Pluss OÜ) ja Tulivee rannarestoran Ida-Virumaal Liimala külas (Ralf Tamm, Realarhitektid OÜ).

“Konkurss osutus väga tasavägiseks ja žüriil oli otsuste tegemisega omajagu peamurdmist. Puitarhitektuur on populaarne kõikides Eesti nurkades. Toredaid leide on nii Tallinnas, kus tihti ehitised on uhkemad ja palju tähelepanu läheb ehituskvaliteedile, kui ka maapiirkondades, kust võib leida nii väga head arhitektuuri kui ka piirkonnale omaseid lahendusi,” kommenteeris žürii liige Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja.

Aasta Puitehitise konkurss toimus juba 15. korda. Konkursi eesmärgiks on tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on puitu oskuslikult kasutatud konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

Vaata fotosid võidutöödest SIIN.

 

0Shares