Lemeks juht ja omanik: Hoidkem metsa, väärindagem puitu

Oma metsade eest hoolt kandes ja puitu aina rohkem väärindades võiksime olla rikas riik, kus inimestel on tasuvad töökohad ka väljaspool Tallinna, rääkis Lemeks Grupp omanik ja juhatuse esimees Jüri Külvik Äripäevale.

Eesti riik elab praegu paljugi metsast. See on üks olulisemaid tööandjaid maapiirkonnas, peamine ekspordi tasakaalustaja ja väga oluline tuluallikas nii metsaomanikele, ettevõtjatele kui ka riigile. Ometi on meil veel arenguruumi.

Puit on tulevikumaterjal. Arvestades kliima soojenemist, on puidust saamas üks olulisemaid taastuvaid loodusvarasid, millega asendada näiteks betooni ja terast. Puidusektor on maailmas tegemas tohutut arenguhüpet, eriti puitehitistega. Ka Eestis hakatakse aina rohkem pöörama tähelepanu puidule kui inimsõbralikule ja kvaliteetsele ehitusmaterjalile.

Külvik ütleb, et usaldab üldiselt riiki ja riigi allasutusi. “Kui hulk iga päev rahvusvaheliselt tunnustatud süsteemi alusel metsaressursi hindamisega tegelevaid pädevaid spetsialiste annab teada, et praegu kasvab Eestis metsa rohkem kui 5 või 15 aastat tagasi, siis ma usun neid. Kui aga võtta meie metsade olukord, siis peamine väljakutse on asjaolu, et meie metsade vanuseline struktuur on paigast ära. Eestis on väga palju vana ja keskealist metsa, vähe aga pealekasvavat noort metsa. Vanad metsad tuleks asendada uue noore metsaga,” rääkis Külvik Äripäevale.

“Peaksime ühiselt mõtlema, mida teha, et ka meie lastel ja lastelastel oleksid terved ja tugevad metsad. Kui me küpset metsa ei asenda uue metsapõlvkonnaga, saavad meie lapsed väikese väärtusega, risustanud metsaala. Seal oleks keerukas isegi seenel käia,” lisas ta.

Loe täispikkuses lugu Äripäevas.

Lemeks Grupp on Eesti üks suurem tööstusettevõte, mis tegutseb edukalt nii puidutöötlemise ja metsavarumise valdkonnas kui ka põllumajanduses. 32 tütar- ja sidusettevõtet annavad tööd rohkem kui  850-le inimesele Eestis, Lätis, Soomes, Norras, Rootsis, Prantsusmaal ja Suurbritannias.

0Shares