Liimpuidutootja mitmekordistab tootmismahte

puit, puidutoostus

Põllumajandus.ee kirjutab Pinska OÜ-st. Eesti kapitalil põhinev Viljandimaa puidufirma tõusis mulluste majandustulemuste põhjal Äripäeva puidutööstusettevõte edetabelis 55. positsioonilt neljandale kohale. 2016. aasta lõpetas ettevõte 4,5 miljoni eurose käibe juures 480 559 eurose kasumiga, aasta varem olid need näitajad vastavalt 2,9 miljonit ja 101 259 eurot.

Neli tootmissektorit

1999. aastal asutatud puidufirma on aastatega arenenud väikesest saeveskist ettevõtte kompleksiks, kus on neli tootmissektorit: höövel-saematerjal ja värvitud vooderlaua tootmine, katusefermide tootmine, majatootmine ja liimpuidu tootmine.

“Kehvad ajad olemegi üle elanud ja edukad olnud tänu sellele, et tegeleme mitme asjaga. Kui näiteks majatootmises on kasin aeg, müüme muid tooteid – üks sektor katab teist. 2016. aastal olid aga kõik sektorid heas seisus ja eks siis tuleb ka tulemus,” põhjendas Pinska OÜ juhatuse esimees Marko Pukk möödunud aasta majandusedu.

Väikese saeveskina alustati 18 aastat tagasi rendipinnal, voodrilaudade tootmisega. Uued tegevusalad ja laienemine on tulnud etapiviisiliselt, aegamööda. “Laiendasime tootesortimenti värvitud voodrilaudadega, 2007. aastal ostsime saekaatri ja alustasime palgisaagimisega. Kolm aastat hiljem aga lõpetasime palgisaagimise ära ja investeerisime saadud raha fermitootmisesse. 2011. aastal hakkasime tasapisi maju tootma, ja et sellest tekkinud tootmisjääke väärindada, alustasime liimpuidutootmisega,” tegi Pukk ülevaate ettevõtte kasvamisest.

“Mõistagi on ka meil olnud raskemaid aegu, pealegi on puidutööstus sesoonne äri, kus talvekuudel vaikelu. Kuni 2013. aastani saime hakkama tänu sellele, et olime väike ettevõte, kel kohustusi ei olnud. See aitas suhteliselt lihtsalt tulla läbi ka masuaegadest. Oli ka periood, mil kaalusime tõsiselt, kas jätkata. Siis lõpetasimegi palgisaagimise ja müüsime saekaatri seadmed maha – see oli õigustatud otsus,” märkis Pukk.

Kolm tehast

Praegu on Pinskal käigus kolm tehast: Viljandis asuv 2000-ruutmeetrine majatehas, Viljandi lähedal Pinska külas toodetakse höövel- ja saematerjali ning Mäeltkülas liimpuitu. Majatehasesse on kõik vajalikud investeeringud tehtud ning ettevõtte peamine tähelepanu on hetkel suunatud liimpuidu tootmise edendamisele. “Kõik investeeringud lähevad liimpuidu tootmisse, ka järgmisel aastal. Viimased kolm aastat oleme oma ressursid sellesse paigutanud – ostsime vana lauda ja ehitasime sinna tootmishoone, paigaldasime seadmed. Plaan on ehitustöid jätkata ja tootmispinda veel laiendada,” selgitas Pukk.

Kui mullu tootis Pinska liimpuitu 1000 tihumeetrit, siis tänavune tootmismaht on 2000 tm. Järgmiseks aastaks on planeeritud hüppeline tootmismahu kasv – 5000 tm.

Loe edasi Põllumajandus.ee veebist.

0Shares