Looduse Aasta Foto 2019 võitis Ave Kruusel fotoga pisihiirest

Esmaspäeval selgusid Rahvusraamatukogu suures saalis Eesti parimate loodusfotode autorid. Looduse Aasta Foto peaauhinna, Suure Hundi ja Aasta Loodusfotograafi tiitli võitis Ave Kruusel pildiga „Taevane eine“.

„Olin metsas ilvest jahtimas, aga teda ei tulnud. Mõtlesin koju minna. Tee ääres põõsas kuulsin lindude sidinat ja jäin uurima, kellega tegu, kui märkasin kõrre küljes pisihiirt,“ rääkis Ave Kruusel Aasta Loodusfotograafi tiitli toonud foto saamisloost, „veetsin viimase valguse temaga. Pildistatud Harjumaal.“

Lisaks Aasta Loodusfotograafi tiitlile jagati kokku 14 „Tantsivat hunti“. Ave Kruusel pälvis veel teisegi võidu kategoorias „Taimed ja seened“ pildiga „Karusel nõmmel“, kus karukell püüdis viimast valgust.

19. korda toimunud fotovõistlusel Looduse Aasta Foto osales 490 autorit 4130 tööga.

Ülevaate fotovõistlusest annab äsjailmunud album „Loodusfoto Aastaraamat 2019“, mis seekord ilmus nelja erineva kaanega, aga kõigis sisu sama – 150 tunnustatud pilti ja intervjuud võitjatega. Eessõna Rein Maranilt, kes on fotovõistluse žürii tööd juhtinud kõik aastad algusest peale.

Võistlust korraldavad Looduse Omnibuss ja Loodussõprade Selts koos koostööpartnerite ja toetajatega.

Vaata kõiki tunnustatud pilte konkursi kodulehe GALERIIST.

Fotol: Looduse Aasta Foto 2019. Autor Ave Kruusel

0Shares