Loodusmuuseumis avatakse sügisene seenenäitus

seen; puravik

Täna avatakse Eesti Loodusmuuseumi hoovis traditsiooniline sügisene seenenäitus. Tänavusel väljapanekul on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid.

Loodusmuuseumi hoovi üles pandud näitus annab ülevaate seeneliikide eristamistunnustest ja seeneriigi mitmekesisustest, nii söödavatest kui söögiks kõlbmatutest seentest ning juhib tähelepanu sellele, kuidas ära tunda surmavalt mürgised seened.
Tänavune fookusteema peatubki pikemalt just mürgistel seentel ja seenemürkidel. Ohtlikud seened ei hoiata enda eest ei kindla värvuse, halva lõhna ega kibeda maitsega ning ussitadagi võivad nad samamoodi kui ohutud seeneliigid. Enne metsa minekut tuleb eeltöö ära teha – loodusmuuseumi seenenäitus on vajalike teadmiste ammutamiseks hea koht.

Kui aga seenekorvi on juba sattunud mõni seen, mille määramisega ise kuidagi toime ei tule, aidatakse seenenäitusel ka sellega: kõik külastajad on oodatud näitusele kaasa võtma oma määramist vajavad seened. Määramiseks peab kaasa toodud seen olema värske ja terve – kübarast jala aluseni.

Nii nagu ka varasemalt, annavad seeneküsimustele vastuseid konsultandid, kelle leiab näituselt kõikidel selle lahtioleku aegadel.

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus on avatud 27. septembrini ja see tegu on järjekorranumbrilt juba 58. näitusega.

Näituse toimumisega samal ajal leiab muuseumis aset mitmeid põnevaid üritusi. Nendega saab lähemalt tutvuda loodusmuuseumi kodulehel.

0Shares