Loodusvahid jahivad Nõval lõkkemeistreid

tuleoht

Suure tuleohu tõttu on ka RMK puhkekohtades tule tegemine keelatud ning keelust kinnipidamist kontrollivad loodusvahid ja keskkonnainspektorid, kirjutab Lääne Elu.

Kõige suurema tähelepanu all on ajalehe andmetel Põhja-Läänemaal Nõva kant, sest sealsete männimetsade alune võib kergesti tuld võtta. Nõva elanikel on veel ehedalt meeles kümne aasta tagused Vihterpalu metsapõlengud.

„Põhiliselt kontrollime Nõva maastikukaitseala, sest see on meie kõige hellem koht,” ütles Läänemaa keskkonnainspektor Meelis Kaustel.

Keskkonnainspektsioon jälgib peamiselt rannikut Roostast Uuejõe puhkealani. Kausteli sõnul pole seal ühtegi ametlikku telkimiskohta, küll aga armastavad inimesed seal peatuda ja puhata.

RMK puhkekohtadel hoiavad silma peal loodusvahid. „Kontrollime nii palju, kui suudame, sest oma töö tahab ka tegemist,” ütles RMK loodusvaht Jaak Selart, kes lisas, et kui praegu käib jõud veel üle, siis pärast jaanipäeva, kui algab puhkuste aeg, võib asi üsna hulluks minna.

Mai lõpus kuulutas päästeamet Eestis välja tuleohtliku aja, keelates metsades ja ka ettevalmistatud lõkkekohtades lahtise tule tegemise, grillimise ja suitsetamise. Samuti ei tohiks looduses ringi sõita ATVde ja muuga, mis võivad kuivanud metsa süüdata. Nõval RMK puhkekohtades pole küll ühtegi lahtise lõkke kohta, igal pool on kinnised lõkkeasemed. Neile on kleebitud lõkke tegemist keelavad märgid, mis aga Selarti sõnul ära kistakse.

Ta lisas, et kuigi RMK tuleohu tõttu puhkekohti enam lõkkepuudega ei varusta, ei takista see inimestel lõkke tegemist. „Puud võetakse kaasa või korjatakse metsast,” ütles Selart. Ta ütles, et Nõval on metsast puude korjamine kaitseala tõttu samuti keelatud. „Selline tunne on, et inimesed ei kuula raadiot ega vaata televiisorit,” ütles Selart.

Tema sõnul on lõkketegijaid igas vanuses, aga rohkem kipuvad tuld süütama nooremad inimesed.

0Shares