Luua metsanduskooli noored loovad digilahendusi metsamõõtmiseks

männik, läänemaa

Kolmandat aastat toimuvas kutsekoolinoorte koolitusprogrammis Samsung Digi Pass asub võidu digilahendusi looma kümme 14-20-aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti. Luua metsanduskooli õpilased soovivad tarkvaralahendustega muuta metsamajandaja elu lihtsamaks.

Luua metsanduskooli metsuri eriala õpilased soovivad veebruariks välja töötada uuenduslikke lahendusi: tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teeb metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga.

Meeskonda „Flying Forest“ kuulub kolm noormeest, Romert Rehe (18), Mihkel Märtin (16) ja Silver Pärn (18).

Meeskonna juhi Silver Pärna sõnul tahavad nad tehnoloogia abil lahendada probleemi, et metsa mõõtmiseks peab kasutama erinevaid tööriistu, mida on ebamugav kaasas kanda. Tarkvara, mis kasutab drooni abi, asendaks tema sõnul enamus metsas kasutatavaid mõõtmisvahendeid.

„Kui hetkel metsamees ei näe, mis toimub puude ladvas, siis drooni abil saab näiteks märgata mõnda olulist seenhaigust, mis muudab metsamajandamist olulisel määral. Samuti on metsas raske teostada mõõtmisi, kui on tihe alusmets. Drooniga suudaks saavutada täpsed mõõtmistulemused, olenemata alusmetsa tihedusest. Meie tarkvara aitab metsamajandajal hoida kokku ressurssi töötajatelt, ajalt ja rahalistelt vahenditelt,“ kirjeldas ta võistlusideed.

„Drooniga saab mõõta metsa tagavara, kasutades kolmemõõtmelist pilti. Drooni tarkvara suudab mõõta puude kõrgusi, läbimõõte ja puistu tagavara. Selle põhiline kasutusvaldkond on metsandus. Tarkvara saab kasutada ka ilma droonita, tavalises nutitelefonis. Tarkvara suudab mõõta puu kõverusi, mida hetkel turul keegi veel edukalt teha ei suuda,“ lisas Pärn.

Kõik meeskonnaliikmed peavad oma digioskuste taset eeskujulikuks: enda sõnul valdavad nad vabalt oma eriala digilahendusi ja suudavad kiiresti ise õppida kasutama ka uusi erialaseid äppe.

Pärn arvab, et digitehnoloogia mõjutab oluliselt ka metsuri erialal töötamist ning tuleviku karjäärivõimalusi. „Infotehnoloogia teeb metsanduses kindlasti töö tegemist lihtsamaks ja samas kiiremaks. Informatsiooni hankimine muutub olulisel määral, digilahendustega on oluline kaasas käia,“ selgitas ta Samsung Digi Pass koolitusprogrammis osalemise põhjust.

Loe programmi kohta täpsemalt Luua Metsanduskooli lehelt.

 

39Shares