Luua metsanduskooli õpilased digimaailma ei karda

Natura, ePRIA, metsameede, arvuti, e-taotlus

LUUA METSANDUSKOOL:

Koos uue kooliaastaga algas septembrikuus elektroonikahiiglase Samsungi rahastatud ja Tallinna Ülikooli poolt juhitud digiideede arendamise võistlus DigiPass 2017. Võistlust alustanud kuueteistkümnest võistkonnast pääses eile Tallinnas toimunud finaali kümme, nende seas ka kaks Luua metsanduskooli esindust.

Meie esindajad – Taskumaastik koosseisus Henry Jonas Narusberk ja Sandra Kavetski ning K.M.S. koosseisus Rasmus Kiipus ja Alex Mitendorf esinesid võistlusel igati tublilt. Eriti hästli läks Taskumaastikul, mis pälvis teise koha.

Maastikuehitust õppiva Henry Jonas Narusbeki sõnul on Taskumaastiku idee väga võimalusterohke – nimelt aitab see planeerida ja visualiseerida maastikku 3D formaadis. „Ma pean silmas aiakujundust,” rääkis noormees. „Minu idee kohaselt saavad Taskumaastiku kasutajad hakata digitaalselt planeerima oma aeda ja lisada sinna ka mitmesugused taimed. Programm hindab kasutaja ideede sobivust konkreetsesse aeda, võtab arvesse nii mullastikku, veerežiimi kui päikesevalguse hulka ja annab kasutajale hinnangu, kas tuleks midagi muuta  või mitte. Ma usun, et sellisest programmist oleks kasu nii aiandusfirmadele, aiandust ja maastikukujundust õpetavatele koolidele kui ka koduaedade rajajatele.”

K.M.S.i esindava tulevase metsamasinajuhi Rasmus Kiipuse sõnul mõtlesid nemad loodushuvilistele noortele. „Meie tahame arendada puid määravat äppi. Puu peaks rakendus ära tundma koore järgi, arvestades aastaaega. Tänapäeval paljud noored enam puid kuigi hästi ei tunne ja looduse tundmaõppimisel oleks neil kindlasti sellisest rakendusest palju kasu.”

Nelja programmikuu jooksul osalesid võistlejad mitmetel erinevatel koolitustel ja said nõu kogenud IT-sektori mentoritelt. Põhitöö tuli aga neil endil ära teha. „Meie õpilased olid väga tublid,” kinnitas kooli poolt projekti juhtinud haridustehnoloog Riina Tralla. „Lisaks võistlemisele arendati ka oma oskusi digivaldkonnas, mida läheb vaja meil kõigil. Kahjuks kõik alustanud õpilased projektipingele vastu ei pidanud ja lõpuni ei jõudnud. Seda rohkem tuleb aga esile tõsta neid, kes edukalt lõpuni läksid.”

Kõik võistluste finaalis osalenud noored said spetsiaalsed Samsungi digitaalsed passid, mis on tõestus tulevasele tööandjale värskelt omandatud oskustest ja kogemustest.

Vaata pilte Luua MK lehelt!

0Shares