Luual tunnustati tublimaid

Pildil tänavused stipendiaadid koos stipendiumiandjate esindajatega. Foto: Luua Metsanduskool

Luua Metsanduskool:

Õpetajate päeval, 05. oktoobril, kogunes Luua Metsanduskooli koolipere pärastlõunal klubisaali. Toimus pidulik üritus, kus tunnustati parimaid. Seda nii koolitöötajate kui õpilaste seast.

Õpilaste jaoks oli oluliseim nimeliste stipendiumite üleandmine. Juba kümme aastat kestnud traditsioon on üha kasvanud ja stipendiumite väljaandjaid lisandunud, rääkis direktor Haana Zuba-Reinsalu.

Üle anti viis nimelist stipendiumit. Kõigi stipendiumite statuudis on sätestatud, et selle saaja peab olema hea õppeedukusega ja lisaks õppetööle silma paistma ka nö „ühiskondliku aktiivsusega”. Nii kõigi stipendiaatidega ka on – head õppurid ja tublid kooliellu panustajad.

Kõige vanemat nimelist stipendiumi – Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi annab välja RMK. Sel aastal sai selle Aleksander Palu – tulevane metsamees, kes on ühtlasi ka lootusandev raiesportlane. Põlvamaa Metsaühistu stipendium on mõeldud Põlvamaalt pärit tulevasele metsamehele, sel aastal oli saajaks tulevane harvesterioperaator Karl Jürgen Pall. Ain Jürisoo nimelist stipendiumi annab välja Metsamaahalduse AS ja see on mõeldud täiskasvanuõppes olevale õppurile. Seekordne stipendiaat on metsandust õppiv Diether Masing. Lisaks õppimisele ka raiespordis silma paistvale noorele metsamehele on STIHLi stipendium, seekordne stipendiaat võistlustel silma paistnud Silver Pärn. Ja kooli enda poolt antakse välja Noore maastikuehitaja stipendiumi, mille sel aastal sai Elke-Elise Robam.

Loe Luua Metsanduskooli lehelt, kes veel tunnustuse osaliseks said.

Põlvamaa Metsaühistu toetab kohalikke õppureid

Juba seitsmendat korda anti välja  Põlvamaa Metsaühistu stipendium. 1300 euro suuruse stipendiumi saab üks Luua Metsanduskoolis metsandust õppiv Põlvamaalt pärit noor, kes paistab silma ka oma õppetulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse poolest. Sel aastal on Põlvamaa Metsaühistu stipendiaat teisel kursusel harvesterioperaatoriks õppiv Karl Jürgen Pall.

Noormees räägib, et väiksena tegutses ta metsas koos vanaisaga. Metsaomanikust vanaisa kõrval huvi metsanduse vastu tekkiski. “Masinad huvitavad mind ka, juba viieaastaselt tahtsin suureks saades hakata harvesterioperaatoriks. Nii oligi minu jaoks parim valik Luua Metsanduskool,“ rääkis Karl Jürgen. Lisaks õppimisele tegeleb noormees ka aktiivselt spordiga, meelisalaks on orienteerumine. Lisaks käib ta meelsasti jõusaalis ning tegeleb teiste spordialadega.

Oma tulevikku soovib Karl Jürgen kindlasti siduda Lõuna-Eestiga. „Tahan kodupaigas metsandust arendada,“ sõnas ta.

Loe Põlvamaa Metsaühistu stipendiaadi kohta täpsemalt Metsaühistu lehelt.

 

0Shares