Maaomanikud taotlevad jahiseltsilt kasutusloa äravõtmist

metssiga

Saarte Hääl kirjutab, et mõned Salme maaomanikud taotlevad metssigade küttimiskohustuse täitmata jätmisele viidates kohalikult jahimeeste seltsilt Salme jahipiirkonna kasutusloa äravõtmist.

Keskkonnaametile esitatud taotluses on märgitud, et selts täitis läinud jahihooajal metssigade küttimiskohustuse vaid 34% ulatuses, lisaks on selts keelanud jahipidamise mitmetel kinnistutel, mis kannatavad seakahjude käes, kirjutab Saarte Hääl.

Salme jahimeeste seltsi esimees Raivo Ess ei soovinud juhtumit väga detailselt kommenteerida, kuid kinnitas Saarte Häälele, et maaomaniku taotlus ei ole pädev. „Eks keskkonnaamet otsustab. Aga mehed ise keelasid jahi. Küsimus on jahiseaduse tõlgendamises,” sõnas ta.

Taotleja viitamine metssigade küttimiskohustuse mittetäitmisele pole Essi sõnul samuti pädev, kuna sigu metsas lihtsalt ei ole. „Loendasime viimati kümmekond siga. Meil on jahiala 9400 hektarit. Jahindusnõukogu otsuse järgi peaks olema poolteist siga tuhande hektari kohta ehk siis meie oleme oma kohustuse täitnud,” rääkis ta ja lisas, et seltsile pole laekunud ühtki teatist seakahjude kohta.

Loe edasi Saarte Häälest.

0Shares