Männiokkad ja uuenduslikud ideed tõid töö ja leiva

Maa Elu kirjutab Lõuna-Eesti ettevõtjast Margus Siilikust, kes leiutas viisi, kuidas männiokastest valmistada lae- ja seinapaneele, mida saab kasutada ruumide akustika parandamiseks ja sisekujunduselemendina. Nüüd on paari aasta vanuse ettevõtte Okkastyle arendamisega jõutud nii kaugele, et plaan on põneva väljanägemisega männiokkapaneele ka eksportima hakata.

Osaühingu Okkastyle asutajale ja omanikule Margus Siilikule on loodus, mets ja männid alati hingelähedased olnud ja juba aastaid enne okkapaneelidega turuletulemist otsis ta viisi, kuidas seda materjali rakendada võiks. Mitu aastat katsetas Margus okastega üksinda, siis aga kohtus akustik Linda Madalikuga, kes nõustas paneelide valmistamise akustikapoolt. Nimelt on männiokastest paneelid suurepärased akustikaparandajad: näiteks kui suures ja kõrges ruumis on kaja, mis häirib kõnelemist, siis piisab teatud kogusest paneelidest, kaja kaob ja ruumis saab vabalt suhelda.

Lae- ja seinapaneelid valmivad algusest lõpuni käsitsi. Okaste noppimisel okste küljest on tõhusad abilised Maarja Küla elanikud, kellega osaühingul Okkastyle on mitmeaastane koostöö.

Loe Maa Elu artiklist täpsemalt, millised on noore ettevõtte ekspordiplaanid ning kuidas sujub koostöö Maarja Külaga.

0Shares