Märg mets ja maailmaturu hind kergitavad puitkütuste hinda

eramets, pellet, puitkütus, graanul

Kolm niisket talve, maailmaturul toimuv ja muudki asjaolud on pannud puidugraanulite ja puitbriketi hinna kerkima, kirjutab Eesti Päevaleht.

Puitküttematerjali tootev ja müüv Briketipoisid OÜ teatas oma püsiklientidele, et 22. jaanuarist kehtib uus hinnakiri. Selle järgi tõuseb näiteks 960 kilo tumeda puitbriketi hind püsikliendile 180 eurolt 200 eurole. Sügisel võis sama koguse saada 165 euro eest.

Briketipoiste juhatuse liige Renee Abel ütles, et puitküttematerjalide hindu kergitab möödunud märg suvi, millele järgnes ka vesine talv. „Traktorid metsa ei saa, seetõttu ei saa puitu välja vedada ja toormaterjali hind muudkui kerkib. Nõudlus on samuti see, mis hinda kergitab, aga kui ei ole tooret, millest küttematerjali pressida, siis ega õhust ju midagi ei valmista,” põhjendas Abel hinnatõusu.

Abeli sõnul on kõige suurema hinnatõusu läbi teinud pelletid ehk puidugraanulid, sest materjali nende valmistamiseks ei saa peaaegu kuskilt. „Väikesel määral saame seda kätte, seetõttu ka väikesel määral toodame ja hind tuleb väikese koguse tõttu kõrge,” selgitas ta.

Hinnatõus jätkub

Seda, et hinnatõus kompenseeriks materjalipuuduse või annaks ettevõttele võimaluse kasumlikult tegutseda, Abel kinnitada ei saanud. „Ettevõtted selle hinnatõusuga rohkem raha ei teeni. Ettevõtted töötavad praegu miinuses, sest tehased töötavad poolel võimsusel või vähemalgi. Materjali kusagilt peale ei tule. Ma pole teiste tootjate köögipoolt näinud, aga suures pildis see nii on,” ütles ta.

Loe edasi ja vaata hinnavõrdlust Päevalehe veebist.

0Shares