Merkuur arendab välja mobiilsed töötoad noortele metalli- ja puidusektori ametite tutvustamiseks

Ärileht.ee:

Ettevõtluskonkursi Ajujaht top 30 hulka pääses teiste hulgas ka Merkuur, mis arendab välja mobiilsed töötoad, et tutvustada noortele metalli- ja puidusektori ameteid, töövõtteid, töövahendeid ning pakkuda “käed- külge” viisil võimalust katsetada ametitega seotud tööülesandeid, et tõsta noorte tehnoloogia- ja insenerivaldkondadega seotud karjääriteadlikkust ning konkurentsivõimet. Merkuur soovib anda noortele võimaluse saada reaalne kogemus läbi aktiivse osaluse ametitega seotud töövaldkondades. Ettevõte viib mobiilse töötoa koos juhendajaga noorte juurde.

Idee luua säärane ettevõte tuli sellest, et noored ei tule õppima metalli- ja puidusektoriga seotud ameteid ega vali insenerikarjääri ning Eesti tootmis- ja tööstusvaldkondades on puudus kvalifitseeritud tööjõust. See on oluline ühiskondlik kui hariduspoliitiline teema, millele otsivad lahendust nii ettevõtted, erialaliidud kui haridusasutused. Hetkeolukorda võib kirjeldada järgnevalt, et Eestis ei ole ühtegi tööstusharu, mis ei vaevleks üha süveneva oskustöötajate ja spetsialistide puuduse käes, aktiivselt otsitakse taga nii oskustöölisi, insenere kui juhte.

Tehnoloogia valdkondade tutvustamine ja populariseerimine omab tähtsat rolli noorte igapäevaelu valikute tegemisel, esimeste praktiliste töökogemuste saamisel ja tulevikuerialade valikul. Teadlikumad valikud ja praktilised kogemused annavad noorele võimaluse siseneda enesekindlamana tööturule, teostada ennast erialases valdkonnas ning olla vääriliselt tasustatud ja hinnatud valdkonna spetsialist.

Loe Merkuuri plaanidest lähemalt Ärilehest.

0Shares