Metsa- ja puidusektor annab kümnendiku Eesti tööhõivest

Metsa- ja puidusektor moodustab 10 protsenti kogu Eesti tööhõivest, andes 2017. aastal tööd ligikaudu 59 000 inimesele, selgub Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tellitud puidusektori sotsiaalmajandusliku mõju uuringust, vahendab ERR.

Ernst & Young Baltic AS poolt läbiviidud uuringu järgi töötas üleeelmisel aastal metsa- ja puidusektoris kokku ligikaudu 28 000 inimest. Lisaks panustas sektor kaudse ja kaasneva mõju kaudu tööhõivesse 31 000 töökoha loomisega. Uuringust selgus, et kaudne ning kaasnev mõju tööhõivele avaldus enim maismaatranspordi-, hulgimüügi- ning jaemüügivaldkondades.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehe Jaak Niguli sõnul on oluline, et inimesed näeksid metsandust laiemalt. “Metsa- ja puidusektor panustab Eesti majandusse ja seeläbi inimeste üldise heaolu kasvu erinevate valdkondade kaudu,” sõnas ta pressiteate vahendusel.

Niguli sõnul avaldub metsa- ja puidusektori olulisus tööandjana eriti tugevalt Eesti maapiirkondades. Ta märkis, et metsa- ja puidusektor on üks väheseid tööandjaid väljaspool Harju- ja Tartumaa tõmbekeskusi, mis suudab pakkuda rahvusvahelise haardega tööd keskmisest kõrgema palgatasemega. “Uuringutulemused annavad kindlust väita, et metsandussektoril on täita suur roll elu säilimisel Eesti maapiirkondades,” ütles Nigul.

Loe pikemalt ERR lehelt.

0Shares