Metsa uuendamise toetuse raames saab tänavu abi küsida ka istikute desinfitseerimiseks

Keskkonnaministri täna välja antud määrusega on tänavuses metsa uuendamise toetusvoorus võimalik toetust küsida ka istikute desinfitseerimiseks, toetatakse kuni viie liitri desinfitseerimisvahendi soetamist ühe hektari kohta.

Toetusmeede on vajalik, et kevadistel istutustalgutel tagada metsauuendajate maksimaalne ohutus tänase eriolukorra tingimustes.

„Alustasime lisarahastusvõimaluste otsimist desinfitseerimise toetamiseks kohe, kui Vabariigi Valitsus kuulutas välja eriolukorra,“ selgitas Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun. „Täiendavad ettevaatusabinõud on vajalikud, et vältida COVID-19 levikut metsandustöötajate seas ja tagada nii sektori jätkusuutlikkus. Teaduslikult ei ole veel tõestatud viiruse levimine taimede vahendusel, kuid ennetava meetmena on mõistlik selleks siiski valmis olla.“

Erametsakeskus peab läbirääkimisi, et olukorras, kus antiseptikud on riiklik defitsiit, eraldataks metsaühistutele desinfitseerimisvahendeid Terviseameti varudest, mida metsaomanik saaks soetada kohaliku metsaühistu vahendusel.

Kõigile ühistutele saadetakse spetsiaalsed aparaadid, mille abil saab desinfitseerimisvedeliku istikutele laiali piserdada. Vajalik tehniline lahendus töötatakse välja Hiinas. Prototüüp on juba Eestisse jõudnud ja valmimisel on õppevideo selle kasutamiseks.

Metsa uuendamise toetuse taotluse esitamise tähtpäev on 1. juulil 2020. Sellest aastast saab taotlusi esitada vaid läbi metsaühistu. Lisaks desinfitseerimisvahenditele saab küsida toetust metsataimede soetamiseks ja istutamiseks, metsamaapinna ettevalmistamiseks ja metsauuenduse hooldamiseks.

Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist.

0Shares