Metsakasvatajad on vihmase suvega rahul

Mari Kartau, Maaleht:

Möödunud suvi kujunes jahedaks ja vihmaseks, ent tõi vähemalt ühe hea tulemuse – mets kasvas väga hästi.

“Tänavune suvi oli, jah, puhkajatele üsna ebameeldiv ning Hiiumaa majandusele andis see tunda küll,” nendib metsaomanik ja konsulent Aira Toss Hiiumaalt. “Soojust oli metsa kasvamiseks piisavalt ja niiskust samuti.”

Sama meelt on ka RMK Kirde piirkonna metsakasvatusjuht Ilmar Paal. “Metsakasvataja peaks selle suvega kokkuvõttes rahul olema,” ütleb ta. “Vege­tat­sioo­ni­periood on olnud pikk, põuda ei ole olnud ja niiskust on jagunud pidevalt. Juurdekasvud on normaalsed.”

Metsakasvatajad kinnitavad, et kõik kevadised metsakultuurid – nii külvid kui istutused – on väga hästi kasvama läinud. “Meil siin Hiiumaal kipub üsna tihti kevaditi põuaks, mis jätab istutatud taimed veepuudusesse,” selgitab Aira Toss. “Seda muret tänavu ei olnud. Mullusega võrreldes oli üks häda veel vähem – tänavune vihmane kevad ei toonud kaasa männikärsakate probleemi.”

Jahe ilm ei ole putukatele, kes armastavad päikest, enamasti sobiv, seetõttu oli neid vähem ja metsakultuurid jäid neist tänavu pea puutumata. Küll pani soojus ja niiskus vohama rohu ning metsakultuuride hooldamisega oli tänavu rohkem tööd kui tavalistel suvedel.

Miks peab metsakultuure hooldama ning kuidas mõjutavad metsakasvatustöid kliimamuutused, loe Maalehe artiklist.

 

 

1Shares