Metsalinnud saavad EV100 puhul kingituse

eramets, pesakast

Erametsaliit teatas, et nende algatusel ning kooliõpilaste, metsaühistute ja teiste toetajate abiga tehakse Eesti Vabariigi juubeli puhul metsalindudele kingitus. Üheskoos plaanitakse ehitada ja metsa viia 10 tuhat pesakasti.

Eesti Erametsaliidu poolt algatatud projekt „Eesti 100 x 100 pesakasti erametsa“ raames viisid Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased Pärnu Veteranide parki 26 lindudele mõeldud pesakasti. Täna panevad Haapsalu põhikooli õpilased Läänemaal metsa üles 50 pesakasti. Need kõik on noored ise tehnoloogiaõpetuse tundides valmistanud.

Sobivate kohtade leidmisel ja pesakastide ülespanemisel aitavad õpilasi erametsaliidu liikmesorganisatsioonide, metsaühistute esindajad. Pärnus õpilasi juhendanud MTÜ Ühinenud Metsaomanikud juhatuse esimees Kadri-Aija Viik sõnas: „Osalised olid rõõmsad ja päev soosis igati meie tegevust“. Vaata galeriid Sütevaka õpilaste metsapäevast SIIT.

Pesakastide meisterdamine on käimas veel paljudes koolides. Erametsaliidu üleskutsele projektis osaleda on vastanud kokku 70 kooli üle Eesti. Õpetajatel ja õpilastel on suur huvi ettevõtmise vastu. „Nad on väga entusiastlikud. Haapsalu põhikoolis said pesakastid valmis palju kiiremini, kui esialgu plaanisime,” tõi välja erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link, kes on ka Läänemaa metsaühistu tegevjuht.

Vaata kaardilt, kas projektis osaleb ka Sinu kodukoha kool!

Erametsaliidu projekti raames plaanitakse metsalindudele kinkida 10 000 pesakasti, mis juubeliaasta jooksul saavad ka Eesti metsadesse üles pandud. Kõigil soovijatel on võimalus projektis kaasa lüüa – selleks tuleks ühendust võtta erametsaliiduga.

Lisaks koolidele saavad projektiga liituda ka asutused, ettevõtted, organisatsioonid, pered ja sõpruskonnad. Täpsema info osalemise kohta leiab erametsaliidu kodulehelt.

Projekt „Eesti 100 x 100 pesakasti erametsa“ on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning selle elluviimist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond.

0Shares