Metsaomaniku blogi: Küttepuust ja selle hinnast – kaugkütte eri

Metsaühistu lehel saab juba mõned kuud lugeda metsaomanik Sanderi mõtteid metsast ja metsandusest. Sander on enda sõnul keskmine Põlvamaa metsaomanik, tema perele kuulub veidi alla 6,2 hektari metsa. Sarnaselt tuhandele Põlvamaa metsaomanikule on ka tema ühistegevuse usku ja kuulub Põlvamaa Metsaühistusse.

Oma viimases postituses kirjutas Sander küttepuu hinnatõusust ja võrdles kaug-ja kohtkütet ning analüüsis, kuidas küttepuude hinnatõus on mõjutanud kaugkütte hindu.

Taastuvenergeetika aastaraamatu kohaselt ületas mullu Eestis soojatootmises kohalike taastuvate kütuste (hakkepuit, turvas, etc-etc) osakaal fossiilkütuste osa, kusjuures imporditud maagaasi osakaal kaugküttes väheneb aasta-aastalt. Kui 2011. aastal tarbiti Eestis 632 miljonit kuupmeetrit maagaasi, siis kaks aastat tagasi oli see näitaja 518.

Kuna taastuvatest kodumaistest kütustest moodustab puit lõviosa ning selle osakaal aasta-aastalt kasvab, siis võib ju väita, et just kodumaise puidu kasutamine soojatootmises on toonud kaasa ka hinnaralli. Kuid kas on?

Loe edasi Metsaühistu lehelt.

0Shares