Metsasektor avab reedel huvilistele uksed

eramets-metsamatk

Eesti Metsaselts:

Eesti metsasektor avab 18. mail oma uksed. Kõigil huvilistel on võimalus osaleda RMK metsaistutustalgutel, käia erametsaomanikega metsamatkadel ning külastada metsa- ja puidutööstuse ettevõtteid kolmes Eesti kohas. Registreeruda saab istutustalgutele 14. maini, metsamatkadele ja tööstuste külastustele 16. maini RMK kodulehel.

“Meie tänased otsused metsast mõjutavad, millised metsad on meie lastel ja lastelastel. Talgute käigus saab ise tulevastele põlvedele metsa istutada, käia metsas koos tänaste metsaomanikega ja näha, mida me Eestis puidust valmistada suudame,” sõnas Eesti Metsaseltis juht Liina Gross.

Metsasektori avatud päevadel näitavad ja räägivad erametsaomanikud, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted ja RMK spetsialistid huvilistele, kuidas metsa eest hoolitsemine igapäevaselt ja iga-aastaselt käib. Matkadel erametsaomanikega saab õppida, kuidas metsa langetamise ja uuendamise kohta otsuseid tehakse ja näha erinevates vanustes puistuid. Metsaistutajad saavad RMK spetsialistide õpetusel näpud mulda ja aidata tuhandetel taimedel kasvama minna. Külastused tööstusettevõtetesse annavad aimu, kuidas näeb välja Eesti ühe innovatiivsema sektori argipäev ja kes on inimesed, kes metsa- ja puidutööstuses töötavad.

KUIDAS OSALEDA?

Metsaistutustalgud toimuvad Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Matkad erametsaomanikega toimuvad Lääne-Virumaal, Raplamaal ja Viljandimaal eriilmelistes ja erinevas vanuses metsades.

Puiduettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. Külalisi ootavad kasespooni ja – vineeri tootmise ja tootearendusega tegelev Kohila Vineer OÜ Raplamaal, puitkarkassmaju valmistav Nordic Houses KT Harjumaal ja Kagu-Eestis asuv AS Toftan, mis on suuruselt teine saetööstus Eestis ja kolmas Baltimaades.

Metsasektori avatud päevadel osalemiseks tuleb eraldi registreerida matkadele, tööstusettevõtete külastustele ja istutustalgutele. Registreerida saab aadressil: www.rmk.ee/juubelimets.

Metsaistutustalgutele saab registreerida 14. mai hommikuni 09:00. Matkadele ja tööstuste külastustele 16. mai hommikuni 09:00.

0Shares