Metsateadlased jagavad praktikutele viimaseid teadustööde tulemusi

Täna toimuval Eesti Maaülikooli metsanduse valdkonna aastakonverents „Metsanduselt praktikale“ tutvustatakse värskemaid metsanduslike teadusuuringute tulemusi.

Konverentsil kohtuvad metsateadlased, metsanduse praktikud ning teiste valdkondade metsandusest huvitatud esindajad. „Konverentsi eesmärk on arutleda metsanduse eri tahkude üle ning anda avalikkusele ülevaade viimase aja teadusuuringute tulemustest. Kuna konverentsil kohtuvad erinevate nägemuste ja suhtumistega inimesed, võiks see olla koht avatud diskussiooniks, mis on eelduseks üksteise mõistmisele ning õigete metsanduslike otsuste langetamisele,“ rääkis konverentsi korraldaja, maaülikooli vanemteadur Jürgen Aosaar.

Ettekannete teemad hõlmavad laia spektrit. Teiste seas tuleb juttu metsapatoloogiast, millel on maaülikooli dotsent Rein Drenkhani sõnul metsamajandusele ja linnahaljastusele palju öelda. “Patogeenide leviku ja kahjustuse põhjuseks on kliimamuutused ja globaalne kaubandus, sh elustaimede transport ehk intensiivne inimtegevus. Uute haiguste tõrjestrateegia saab olla sisukas vaid juhul, kui tunneme patogeenide käitumist piisavalt hästi,“ rääkis Drenkhan. Lisaks tuleb juttu metsamajandusele olulistest juuremädanike probleemidest ning tõrjestrateegiast.

Eesti Maaülikool on nii ise kui ka Eesti Metsaseltsi liikmena liitunud algatusega „Kust Sa tead?“. Eesti Teadusagentuuri algatus kutsub üles teaduspõhisele arutelule, kus lähtutakse faktidest ja kindlatest teadmistest. Igas arutelus, olgu koolilaste, ettevõtjate või poliitikute seas kõlbab ikka küsida „Kust sa tead?”. Sama küsimust kutsume üles küsima ka metsast rääkides, selleks annavad hea aluse metsanduslikul teaduskonverentsil jagatud teadmised.

Metsanduse aastakonverents toimub 7. detsembril algusega kell 09.30 Eesti Maaülikooli peahoone aulas. Konverentsi päevakava leiab SIIT.

OTSEÜLEKANNE KONVERENTSIST SIIN.

0Shares