Metsaühistu: Lätlased käisid õppimas, kuidas ühiselt puitu müüa

Metsaühistu lehelt saab lugeda, et ühistute loodud puidu ühismüügisüsteem äratab tähelepanu ka piiri taga. Hiljuti käisid puidu ühismüügi ning Keskühistu Eramets tegevusega tutvumas Läti metsanduskooperatiivi (meie mõistes tulundusühistu) Mežsaiminiek esindajad.

Kohtumine Läti erametsanduse edendajatega toimus Põlvamaa Metsaühistus. Ühistu juhatuse liige Erki Vinni rääkis, et kontaktid lätlastega said alguse osalemisest Erametsakeskuse juhitavas rahvusvahelises projektis EFO, millega on liitunud ka Läti eremetsanduse esindajad.

Põlvamaa Metsaühistut külastasid kaks Mežsaimnieksi esindajat – tegevjuht Grigorijs Rozentals ja kooperatiivi IT-juht Andis Malējs. Lätlasi huvitasid eelkõige Keskühistu eramets toimimise alused ja tegevuse praktilised küljed – suhted Keskühistu moodustavate metsaühistutega, metsamaterjali logistika, lepingute sõlmimine ja muud tööd iseloomustavad detailid.

Mežsaimnieksi tegevjuht Grigorijs Rozentals rääkis, et Mežsaimnieks loomisel võeti eeskuju Skandinaavia ja Eesti metsaühistutest. „Lätis on ühistutega liitunud metsaomanikke vaid tuhande ringis, meie liikmeskond jääb 350 metsaomaniku ligidale, kuid liikmete arv kasvab kogu aeg,“ rääkis Rozentals. Kooperatiiviga on liitunud ligikaudu 350 metsaomanikku, ühistu halduses on ligikaudu 8300 hektarit metsamaad.

Loe edasi Metsaühistu lehelt.

 

0Shares