Metsaühistu tutvustab säästlikku metsatehnikat

Läänemaa Metsaühistu metsatööd. Ekraanitõmmis Metsaühistu videost.

Metsaühistu lehelt saab lugeda Läänemaa Metsaühistu hiljutise väljakutse kohta, kui linnalähedases elamurajoonis tuli olemasoleva suvila ümbert langetada puud, need koondada ning hiljem kännud juurida. Pinnas oli aga õrn ning tavapärast suurt tehnikat selleks kasutada ei saanud. Käsitsi sellist tööd teha poleks aga olnud otstarbekas.

Koos heade koostööpartneritega leiti lahendus ja sobiv varustus. Puud langetas saemees ja nende kokkuveoks toodi kohale vaid 3,5 tonnise tühimassiga lintidel kokkuveo traktor. Sellise kaaluga masin ei tee tundlikule pinnasele liiga, erisurve pinnasele oli pea olematu.

Loe Metsaühistu lehelt täpsemalt, kuidas tööd käisid ning milliseid soovitusi annavad Läänemaa Metsaühistu esindajad tööde planeerimiseks.

Vooremaa Metsaühistu esindajad käisid aga Pärnumaal metsaühistu Ühinenud Metsaomanikud juures tutvumas hooldusraietel kasutatava Usewood miniharvesteriga. Suuremate suguvendadega võrreldes on Usewoodi langetusmasin tõesti tilluke – vaid poolteist meetrit lai, kaal jääb kahe tonni ligi. See aga tähendab, et masin pääseb liikuma pea igasuguses metsas ning neljameetriseid liikumisteid pole talle vaja. Ka surve maapinnale on minimaalne. Vedada saab teda lihtsalt sõiduauto treileril.

Loe Vooremaa Metsaühistu õppekäigust lähemalt SIIT.

 

0Shares