Metsaühistute taimehange lööb taas rekordeid

eramets-metsauhistu-taimed-metsa istutamine

Tänavu kevadel hankisid metsaühistud metsade uuendamiseks ühiselt üle 4 miljoni taime, kirjutab Metsaühistu. Kogu erametsade istutusmahust moodustab see umbes kolmandiku, 2018. aastal istutati Eesti erametsadesse 12,3 miljonit metsataime.

Võrreldes eelmise aastaga kasvas metsaühistute istutusmaht viiendiku võrra 3,3 miljonilt 4,1 miljoni puuni. Ühishankega tegelev KÜ Eramets tegevjuht Priit Jõeäär kinnitas, et Metsaühistu metsataimede hange muutub aasta-aastalt üha suuremaks. „Kuigi metsataimi on vähem kui metsa uuendada soovivaid erametsaomanikke, said sel aastal oma vajadused ära katta kõik metsaühistutesse kuuluvad metsaomanikud, kes oma soovidest õigeaegselt ühistule teada andsid. Tulemas on veel ka sügisene taimede ühishange, nii et praegu on õige aeg mõelda ka sellele,“ rääkis Jõeäär.

Metsaühistu metsataimede ühishanked algasid 2012. aastal. Selle ajaga on ühiselt hangitud taimede arv kasvanud kordades – esimesel aastal jäi taimede arv alla miljoni, sel kevadel oli arv üle 4 miljoni. Kogu erametsade istutusmahust (2018. aastal istutati erametsa 12,3 miljonit metsataime) kolmandik tuleb ühishankest.

Käesoleval aastal on Metsaühistu üks suurimaid metsataimede müüjaid. Metsaühistu koondab metsaühistute kaudu esitatud erametsaomanike taimede soovid, peab taimekasvatajatega läbirääkimisi ja teeb hulgiostud, tagades nii metsaomanikele taimede kättesaadavuse soodsa hinnaga ning korraldab taimede transpordi ühistute juurde. Sel aastal osales ühishankes üle kahekümne metsaühistu kõigist Eesti piirkondadest.

Loe pikemalt Metsaühistu lehelt.

0Shares